Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sukces na maturze Technikum w Skale

Email Drukuj PDF

zdjęcie z InternetuMimo tego że matura w całej Polsce należała do trudnych i dla wielu osób z dobrymi wynikami była smutną niespodzianką, wyniki Zespołu Szkół w Skale są zadowalające i tegoroczną maturę należy uznać za zakończoną sukcesem, zwłaszcza w technikum. Zdawalność egzaminu w naszej szkole wyniosła 82,3%, co jest niemal o 10 punktów procentowych więcej niż w powiecie krakowskim (73%) oraz zdecydowanie lepiej niż w Małopolsce (78,1%) i w wynikach ogólnopolskich (74,5%).

Dodatkowo wszyscy uczniowie, którzy w pierwszym terminie ponieśli porażkę, mogą podwyższyć wyniki w sierpniu, gdyż niepowodzenie dotyczyło tylko jednego przedmiotu. Z roku na rok podnosi się również poziom matury z najtrudniejszego dla wszystkich uczniów w Polsce egzaminu - z matematyki. W pierwszej sesji w całej naszej szkole nie zdało tylko 2 uczniów. Obydwóm - niestety - zabrakło 1 punktu. Trwa natomiast rewelacyjna passa Technikum w Skale i miejmy nadzieję znów ta szkoła powalczy o Złotą Tarczę w rankingu najlepszych techników w Polsce. Osiągnęliśmy najwyższy wynik zdawalności spośród wszystkich techników w powiecie krakowskim. W pierwszym terminie nie zdał tylko jeden uczeń- obcokrajowiec z języka polskiego. Z matematyki i języka angielskiego technikum w Skale osiągnęło 100% zdawalności. Dało to nam 2 lokatę pośród 10 szkół powiatu krakowskiego- miejsca pierwszego pod względem zdawalności ustąpiliśmy jedynie Liceum Centrum Radosna Nowina w Piekarach. Również otrzymane wyniki są satysfakcjonujące. Z języka polskiego zajęliśmy miejsce 5 w technikum i 7 w liceum, co w ogólnopolskiej skali staninowej zostało uznane za wynik średni, znajdujący się dokładnie w centrum wykresu. Z kolei z matematyki średni wynik egzaminu w technikum wyniósł aż 64%, a w liceum 57 %, co uplasowało nas na kolejno miejscu 4 i 6 w powiecie krakowskim. Technikum ustąpiło jedynie katolickim liceom z Piekar i Skawiny oraz liceum z Krzeszowic. Z języka angielskiego analogicznie zajęliśmy zaś miejsce 5 i 7. Bardzo wysoki poziom tego egzaminu ilustrują uzyskane średnie wyniki egzaminu: w technikum w Skale język angielski zdano na niemal 80%, a w Liceum w Skale na 71%. Gratulujemy wszystkim maturzystom i trzymamy kciuki za tych, którzy będą podwyższać wynik w sierpniu.

/zdjęcie z internetu/