Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Email Drukuj PDF

W dniu 12 grudnia b.r. odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej najlepszym i najzdolniejszym uczniom małopolskich szkół średnich. Wzięło w nim ponad udział 300 uczniów wraz z opiekunami bądź rodzicami z różnych szkół naszego województwa. Dyplomy uznania wręczała w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Małopolska Kurator Oświaty - Barbara Nowak .

Nie zabrakło również naszych uczniów wyróżnionych Stypendium Premiera  za najwyższą średnią ocen uzyskaną  w ubiegłym roku szkolnym. I tak Stypendystami zostali: Marceli Elsner z klasy III a LO, oraz Dominik Wędzina z klasy 3 Technikum.

Uroczystość uświetniona została krótkim występem  artystycznym rówieśników z IV LO  w Krakowie. Grupa Jaszczwóry w przededniu rocznicy Stanu Wojennego wykonała wzruszające utwory nawiązujące do tego wydarzenia - Balladę o Janku Wiśniewskim oraz Psalm stojących w kolejce.

Stypendia za najlepsze wyniki w nauce oraz wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach przyznawane są każdego roku. Są doskonałą formą docenienia wysiłku i systematycznej pracy ucznia. To także konkretny „zastrzyk” gotówki do dyspozycji Stypendysty, bo nagroda pieniężna to ok. 2400 zł wypłacana w II ratach. Więc jest o co walczyć!

Dominikowi i Marcelemu serdecznie gratulujemy a wszystkich pozostałych zapraszamy do rywalizacji w roku szkolnym 2019/20.

Zdjęcia: