Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

"Ze sztuką za pan brat!", czyli "Szalone nożyczki" w teatrze Bagatela

Email Drukuj PDF

W grudniu wystartował - realizowany w naszej Szkole od wielu lat - grant edukacyjny "Ze sztuką za pan brat"! Adresowany jest on do uczniów zainteresowanych różnorodnymi dziedzinami życia kulturalnego, w tym teatrem, muzyką, malarstwem. Dzięki dofinansowaniu z Powiatu Krakowskiego młodzież może spędzać wieczory w sposób aktywny, rozwijając swą wrażliwość estetyczną i poznając Kraków jako miasto o bogatej i różnorodnej kulturze. Uczestnicy tegorocznego projektu zostali najpierw zaproszeni do Teatru Bagatela, w którym brali udział w najbardziej nietypowym przedstawieniu pt. "Szalone nożyczki". Nietypowym - bo interaktywnym!

Autor tej komedii kryminalnej, której akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim (w tym wypadku - krakowskim) skupił się na rozwiązaniu zagadki zabójstwa (nożyczkami!) mieszkającej na pierwszym piętrze znanej pianistki. Kto zabił? Z jakiego powodu? ... - o tym decydują główni świadkowie - publiczność. Aktorzy (wcielający się w postaci policjantów z krakowskiej policji i czterech podejrzanych) odtwarzają całą sytuację aż do momentu odkrycia morderstwa. Zbieranie dowodów trwa nawet podczas przerwy. Następnie odbywa się głosowanie, w którym publiczność wyłania swojego "faworyta" (postać najbardziej podejrzaną o dokonanie zabójstwa) ... Ale czy mają rację? ... To trzeba sprawdzić samemu!

"Szalone nożyczki" nie schodzą z desek teatru krakowskiego od wielu lat, podobnie jak na całym świecie - dlatego m.in. w USA zostały wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa.