Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

50 Rajd "Ojcowska Złota Jesień"

Email Drukuj PDF

W piątek 12 października uczniowie naszej szkoły tradycyjne wzięli udział w rajdzie „Ojcowska Złota Jesień” organizowanym już po raz pięćdziesiąty!!!

Pokonaliśmy trasę z Korzkwi do Ojcowa wiodącą przez Grębynice, dolinę Prądnika, Górę Okopy i Jaskinię Ciemną. Zameldowaliśmy się na 4 punktach kontrolnych, gdzie musieliśmy się wykazać wiedzą z historii i przyrody OPN. Rozpoznawaliśmy też rośliny i zwierzęta typowe dla obszaru Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Najłatwiejsze okazało się rozpoznanie obiektu (np. Bramy Krakowskiej) na podstawie fragmentu zdjęcia. Na ostatnim punkcie trzeba było wykazać się wiedzą z botaniki i nazwać rodzime gatunki drzew i krzewów na podstawie ulistnionych pędów (najlepiej w języku polskim i po łacinie (co niektórym z nas nawet się udało!). Niektóre zadania były bardzo trudne, gdyż wymagały szczegółowej wiedzy. Na zakończenie ognisko z kiełbaskami i ogłoszenie zwycięzców. Chociaż tym razem nie byliśmy najlepsi, to za całokształt naszych osiągnięć otrzymaliśmy SREBRNĄ Nagrodę Dyrektora OPN. To ogromne wyróżnienie. Dyrektor OPN mgr inż. Tomasz Gierat przekazał nagrodę na ręce wicedyrektor p. Bogumiły Niegolewskiej.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i absolwentom, którzy przez  ostanie 5 dekad brali udział w Ojcowskiej Złotej Jesieni.

W tegorocznym konkursie „Ojcowska Złota Jesień” uczestniczyły 3 zespoły w składzie:

z klasy II b

Wiktoria Motyl

Karolina Bubak

Klaudia Sowula

Eliza Świda

oraz

Karolina Starczyńska

Marieta Mosurek

Bartłomiej Osak

Sylwia Regulska

z klasy I a

Jakub Banyś

Przemysław Seweryn

Dawid Woźniak

Maciej Mróz

Do konkursu przygotowywali nas p. Anna Dobrzycka i p. Piotr Pacholarz, zaś wsparcia na trasie udzielała p. Bogumiła Niegolewska. Było warto - zdobyliśmy nowe doświadczenie, mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę na temat najbliższego Parku Narodowego i zobaczyć piękną „złotą polską jesień”. Udało nam się też zwiedzić, niedostępną już o tej porze roku ze względu na hibernujące nietoperze, Jaskinię Ciemną.

Zdjęcia: