Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Festiwal Zawodów w Małopolsce 2018

Email Drukuj PDF

W dniach 22-24 marca 2018 roku w Krakowie odbył się szósty Festiwal Zawodów. Nasza szkoła uczestniczyła w nim po raz drugi. Wzięli w nim udział uczniowie technikum w zawodach technik informatyk i technik logistyk. Co roku o tej porze małopolscy uczniowie kończący szkoły podstawowe oraz gimnazja stają przed niezwykle ważną dla ich przyszłości decyzją. Muszą postanowić o wyborze szkoły średniej, co będzie miało niewątpliwie wpływ na ich przyszłą karierę zawodową. Dlatego nasza szkoła wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom nasza szkoła przygotował dla nich ciekawą ofertę dydaktyczną.

Poza wspomnianymi wyżej kierunkami kształcenia w technikum (informatyk i logistyk) oferowaliśmy przyszłym kandydatom nowe kierunki takie jak: technik spedytor, technik fotografii i multimediów oraz technik obsługi turystyki. Ponadto proponowaliśmy również klasy liceum, a szczególnie klasy mundurowe, które są marką szkoły.

 

Na targach edukacyjnych zaprezentowaliśmy umiejętności naszych uczniów z technikum. Informatycy zgrzewali światłowody, zarabiali kable sieciowe i z zaangażowaniem uczyli swoich młodszych kolegów. Logistycy pokazywali na czym polega ich praca przy załadunku i rozładunku towaru. Natomiast uczniowie klas mundurowych prezentowali sprzęt wojskowy przekazany z MON.

Niezależnie od wykonywanych czynności wszyscy bez wyjątku godnie reprezentowali naszą szkołę reklamując to co w niej najlepsze – niesamowicie miła atmosfera i pełen profesjonalizm.

Zdjęcia: