Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Przedsiębiorcy bez granic, czyli polsko-ukraińskie partnerstwo młodych ludzi.

Email Drukuj PDF

Młodzież ze szkoły w Mościskach (na Ukrainie) oraz z ZSiPO w Skale (powiecie Krakowskim) ma już za sobą pierwsze doświadczenia wspólnej pracy nad … projektami biznesowymi. Młodzież pod okiem ekspertów tworzy wspólne biznesplany, spotyka się z przedsiębiorcami i poznaje nowe technologie. Obserwacja nowych trendów, korzystanie z najnowocześniejszych technologii zdeterminowało charakter warsztatów. Młodzież poznaje środowiska kreatywnych start-upów, komunikuje się z osobami z branży za pomocą wideokonferencji, uczestniczy w spotkaniach networkingowych.

W ramach projektu, pod okiem fachowców uczniowie tworzą Wirtualną Akademię Przedsiębiorcy, która umożliwi wymianę doświadczeń także po projekcie. Taka wirtualna akademia to nie tylko możliwość inspiracji i kontaktu młodzieży, ale przede wszystkim źródło wiedzy i aktualnych informacji, z których można czerpać przez cały czas. Młodzież będzie posiadała dostęp do filmów, materiałów, prezentacji, zdjęć, a nawet kursów online. Aktualnie uczestnicy projektu walczą o nagrodę w konkursie na opracowanie najlepszego biznes planu.

Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży daje duże szanse młodym ludziom. Tego typu projekty są bardzo potrzebne, a przedsiębiorczość jest w dzisiejszym świecie jedną z najważniejszych kompetencji, która warunkuje odnalezienie się na rynku pracy młodego człowieka. Praca młodych ludzi została podsumowana konkursem.

Materiały wypracowane w projekcie można zobaczyć na:

Sites.google.com/view/przedsiebiorcybezgranic

Oraz na Facebooku: Era-Przedsiębiorcy bez granic (https://www.facebook.com/groups/142210803053036)

Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca. Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji nie odpowiada za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.

Projekt „Przedsiębiorcy bez granic” otrzymał dofinansowanie z Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży z dotacji Ministra Edukacji Narodowej"

Zdjęcia: