Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

GALA TALENT POWIATU 2017

Email Drukuj PDF

19 czerwca w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyła się uroczysta Gala Talent Powiatu 2017, którą oficjalnie rozpoczęli gospodarz Pan Karol Papisz dyrektor Zespołu, Tadeusz Nabagło przewodniczący Rady Powiatu i Wojciech Pałka Wicestarosta, witając wszystkich gości oraz najważniejszych w tym dniu, utalentowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zostali nominowani do Stypendium Przewodniczącego Rady Powiatu – TALENT POWIATU 2017.

Do Stypendium Przewodniczącego Rady Powiatu zostało złożonych łącznie 44 wnioski. O tytuł Talentu Powiatu 2017 ubiegali się uczniowie i tegoroczni absolwenci, którzy w roku szkolnym 2016/2017 uzyskali wybitne osiągnięcia w następujących dziedzinach: humanistycznej, matematyczno-informatyczno-przyrodniczej, sportowej, artystycznej oraz z przedmiotów zawodowych. Wręczanie nagród głównych i wyróżnień wyprzedzały filmy promujące laureata. Jak na prawdziwą galę przystało był również czerwony dywan, po którym dumnie kroczyli laureaci i wyróżnieni po odbiór statuetek.

W dziedzinie humanistycznej zwycięzcą został uczeń Zespołu Szkół RCKU w Czernichowie Mykhailo Bilov. W kolejnej kategorii- matematyczno-informatyczno-przyrodniczej najlepszym talentem została drużyna E-SPORT z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie w składzie: Maksymilian Jałocha, Wojciech Nenko, Łukasz Ostrowski, Daniel Guguła, Rafał Topolski. Natomiast w dziedzinie przedmiotów zawodowych  tytuł Talent Powiatu 2017 przypadł w ręce dwóm uczennicom z ZSP w Giebułtowie - Klaudii Scelina i Klaudii Katarzyńskiej. Talent w dziedzinie sportowej otrzymał uczeń z mistrzowskimi osiągnięciami z ZSP w Giebułtowie Roman Postoiko. W ostatniej kategorii artystycznej tytuł Talentu Powiatu 2017 otrzymał uczeń z ZSP w Krzeszowicach Damian Kuciński.

Natomiast wyróżnienie otrzymali:

– w dziedzinie humanistycznej: Weronika Adamus z ZSTE w Skawinie

– w dziedzinie przedmioty zawodowe: grupa PCK z LO w Skawinie w składzie: Wiktoria Zielińska, Michał Maślanka, Magdalena Kwinta, Agnieszka Lis, Hubert Sasor.

– w dziedzinie sportowej: Wiktoria Kyrcz z LO w Skawinie.

– w dziedzinie artystycznej: zespół JOY z ZSTE w Skawinie w składzie: Patrycja Szymańska, Joanna Dziuba, Urszula Kowalówka oraz uczennica z ZSiPO w Skale - Aleksandra Bosak.

W trakcie Gali Talentów 2017 usłyszeć mogliśmy znakomitych artystów, którzy śpiewem i muzyką uświetnili ceremonię, jak również występy i pokazy uczniów wzbudzały duże emocje.

Wszystkim laureatom jeszcze raz gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia: