Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Warsztaty edukacyjne w Pieskowej Skale

Email Drukuj PDF

W maju uczniowie wszystkich klas pierwszych i drugich brali udział w warsztatach edukacyjnych w zamku w Pieskowej Skale.>Zamek w Pieskowej Skale – jako filia zamku królewskiego na Wawelu – dysponuje bogatą ofertą edukacyjną i wieloma eksponatami, jest też świadectwem zmian, które zachodziły w polskiej sztuce na przestrzeni wieków. Dlatego celem tego projektu – realizowanego już po raz drugi -  jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy młodzieży z zakresu architektury, malarstwa i historii Polski – a tego najlepiej uczyć przez praktykę.

Organizatorzy dbają również o to, by młodzież z naszej szkoły miała świadomość, że w każdej, nawet najmniejszej „ojczyźnie” są miejsca godne pamięci i szacunku.
W tym roku uczniowie klas pierwszych brali udział w warsztatach, których temat związany był z malarstwem: po części teoretycznej, zapoznali się ze zbiorem zgromadzonym w komnatach i szukali tam realizacji głównych założeń malarskich. Natomiast starsi uczniowie w części teoretycznej poznali historię zamku, a potem zwiedzili wszystkie jego zakamarki (nawet te niedostępne dla zwiedzających). Każda grupa w części warsztatowej realizowała swoje projekty – powstały abstrakcyjne obrazy i makiety zamków warownych.

Nad całością czuwał kustosz zamku – pan Olgierd Mikołajski, „Przyjaciel Młodzieży ZSiPO w Skale”

Zdjęcia: