Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Listopadowe kalendarium uroczystości

Email Drukuj PDF

Listopad to miesiąc, który sprzyja zadumie nad sensem i kruchością ludzkiego życia, przypominaniu ważnych wydarzeń z historii naszego kraju oraz wspominaniu bohaterów narodowych i naszych bliskich zmarłych… Ale to też czas radowania się z wolności, wspólnego śpiewania pięknych patriotycznych pieśń, udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości.

 

Początek miesiąca dla młodzieży i nauczycieli z naszej Szkoły był w związku z tym bardzo aktywny – dotyczy to przede wszystkim uczniów z klas „mundurowych”. Można ich było zobaczyć na każdej ważnej uroczystości lokalnej, … i nie tylko.

Już 1 listopada, jak każdego roku, oddali oni hołd zmarłym żołnierzom i powstańcom pochowanym na cmentarzu w Skale. Warty trzymane przez kilka godzin przed zbiorowymi mogiłami były doceniane nie tylko przez mieszkańców Skały, ale też przez licznych przyjezdnych.

Kilka dni później (5.11.) uświetnili brawurowo wykonaną musztrą paradną I Jurajski Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej, którą zorganizowało Stowarzyszenie Przyjaciół Cianowic.

Podczas Święta Niepodległości grupa młodzieży występowała „gościnnie” w sąsiadującej gminie Sułoszowa (swoim występem porywając publiczność i wzbudzając podziw), a następnie brała udział w lokalnych uroczystościach patriotycznych w Skale: w mszy świętej, złożeniu wiązanek i oddaniu czci przy pomnikach walczących o wolność oraz w wieczornicy dla mieszkańców gminy.

Poniżej fotorelacja z tych wydarzeń: