Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Jesienny wymarsz klas mundurowych

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas mundurowych naszej Szkoły zobowiązani są do podnoszenia swoje sprawności i kondycji fizycznej. Służą temu zajęcia specjalistyczne, które realizowane są w szkole i poza nią. Największym, a zarazem najciekawszym - według uczestników – wyzwaniem są wymarsze w góry, organizowane dwa razy w roku szkolnym: jesienią i wiosną. W bieżącym roku szkolnym w dniach 6-7 października młodzież zdobywała szczyty w Beskidzie Wyspowym. Uczniowie, podzieleni na trzy pododdziały, dowodzeni byli przez st. chor. rez. Radosława Jurkowskiego któremu pomagali - szkoleniowcy ze współpracującej z naszą Szkołą Jednostki Wojskowej w Rząsce.

Byli to: st. sierżant - Wiktor Gaj; starsi szeregowi –Sławomir Kołodziejczyk, Janusz Machnik, szeregowy – Robert Wóltański. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: p. Ewa Morawska, p. Barbara Bratek, ks. Marek Blady, i p. Andrzej Zbieżek.

Trasa dwudniowego wymarszu kondycyjnego okazała się trudna i wymagająca ze względu na warunki atmosferyczne. Po wielu godzinach marszu i zmagań z pogodą oraz… własną słabością, zmęczeniem, obolałymi i obdartymi stopami kadeci dotrwali do końca przedsięwzięcia. Z niecierpliwością czekają na wiosenny wymarsz w trakcie którego zdobywać będą Beskid Sądecki.

Bardzo dziękujemy Dowódcy Kompanii Logistycznej za pomoc w zorganizowaniu wymarszu - oddelegowanie szkoleniowców, którzy zapewnili fachową opiekę, wykazali się profesjonalizmem i odpowiedzialnością za powierzone im grupy uczniów.

Zdjęcia:


Więcej zdjęć i filmów na szkolnym fb