Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

The winner is... czyli wielki finał konkursu na piękne czytanie Quo vadis

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 12 września rozstrzygnięty został szkolny konkurs na piękne czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Siedem chętnych osób przez tydzień walczyło o głosy szkolnej społeczności, czytając przez radiowęzeł kolejne fragmenty powieści Noblisty. Laureatem została Wiktoria Browarnik z klasy Ia, która wygrała słodki poczęstunek w kawiarni Niezapominajka w Ojcowie. Ostatni odcinek utworu w mistrzowski sposób przeczytał Juliusz Chrząstowski- aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie a zarazem "głos" z Radia Kraków, w którym Juliusz Chrząstowski czyta utwory literackie i prowadzi przeglądy prasy. Mamy nadzieję, że spotkanie z aktorem, obserwowanie go podczas pracy, rozmowa o kuluarach zawodowego czytania była dla wszystkich uczestników konkursu inspirująca.

Zostaliśmy zaproszeni także na Noc Teatrów w Skale i w Krakowie. Już w sobotę o 21.00 na Scenie Kameralnej  „Dekalog”  w reżyserii Tiana Gebinga (rezerwujcie bezpłatne wejściówki już dziś! Odbiór od 14 września w Biurze Obsługi Widzów Teatru oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11).

W Skale zaś w Centrum Kultury ostatnia szansa zobaczenia "Fioletowej Krowy"- pełnego humoru spektaklu opartego na tekstach Stanisława Barańczaka w wykonaniu grupy dorosłych oraz "Książę Niezłom" - wzbudzającego silne emocje przedstawienia w wykonaniu grupy młodzieżowej, w której występuje Patrycja Wieczorek i Klaudia Browarnik- z klas III naszego LO. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy.

Zdjęcia: