Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Pieskowa Skała – bliska, czy daleka?

Email Drukuj PDF

Na początku czerwca uczniowie klas liceum i technikum z naszej szkoły wzięli udział w kilku warsztatach, które odbyły się w odrestaurowanych wnętrzach zamku w Pieskowej Skale. „Pieskowa Skala daleka i bliska – dziedzictwo kulturowe regionu” – to program edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich (i nie tylko), które znajdują się w gminach sąsiadujących z zamkiem. Nadrzędnym celem tego projektu jest zainaugurowanie aktywnej współpracy ze szkołami, ale również uzupełnienie wiedzy uczniów z zakresu historii Polski, języka polskiego i wiedzy o kulturze oraz zachęcenie do zwiedzania zamku i muzeum.

Z bogatej oferty wybraliśmy kilka tematów:

- „O sztuce malowania obrazów”, warsztaty mające na celu otwarcie młodzieży na świat malarstwa (szerzej: sztuki)

- „Historia w architekturze zapisana – dzieje Pieskowej Skały”, zbieranie dowodów na to, że znajdujący się najbliżej nas zamek jest ważnym dziełem architektury i stanowi dokument historyczny

- „Historia ubioru”, zajęcia związane z historią mody i obyczaju dworskiego.

Warsztaty prowadził kustosz zamku w Pieskowej Skale pan Olgierd Mikołajski, a jego zajęcia uzupełniały prezentacje multimedialne, filmy oraz gry edukacyjne („Abstrakcja”, „Zbuduj zamek”, Pomóż mi się ubrać”)

gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1
gallery1gallery1

Zdjęcia: