Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zwyciężyliśmy w rajdzie „Skarby powiatu – obszary chronione”

Email Drukuj PDF

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nasza szkoła była współorganizatorem Rajdu Powiatowego. „Skarby powiatu - obszary chronione”- to hasło jego drugiej edycji. Odbył się on 16 września 2014r. Współpracowaliśmy z Ośrodkiem Edukacyjno – Dydaktycznym Ojcowskiego Parku Narodowego. Trasa Rajdu wiodła z punktu startowego przy Kaplicy w Woli Kalinowskiej, przez Grodzisko do centrum Ojcowa, skąd Drewnianą Drogą do Skały.

Na trasie rajdu czekały na uczestników liczne wyzwania – punkty kontrolne, na których drużyny miały okazję wykazać się wiedzą na temat ochrony przyrody, obszarów przyrodniczo cennych na terenie Powiatu Krakowskiego oraz znajomością Ojcowskiego Parku Narodowego. Na Grodzisku, uczestnicy, idąc za wskazaniami Questu „Pustelnia Salomei”, zdobyli skarb – pieczęć. W centrum Ojcowa czekała kolejna niespodzianka – nieodpłatna projekcja filmu 3D o Ojcowskim Parku Narodowym. Na mecie – ognisko i pyszna pizza i wartościowe nagrody dla zwycięzców. Poziom drużyn był bardzo wyrównany. Nasze Ostańce z 18 punktami zdobyły pierwsze miejsce. Aż cztery drużyny, które zdobyły po 17 punktów, walczyły o drugie i trzecie miejsce w dogrywce.

Drugie miejsce zdobyła drużyna Jumakama z Krzeszowic, a trzecie miejsce – znów nasi - drużyna Świerki. Tak wysoka lokata uczniów naszej szkoły zapewniła nam pierwsze miejsce w klasyfikacji szkolnej. Drugie miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcące w Skawinie, a trzecie - Liceum Ogólnokształcące w Krzeszowicach. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy sukcesu.

Dziękujemy naszym reprezentantom za aktywny udział i poważne podejście do rywalizacji. Gratulujemy sukcesu. Mamy nadzieję, ze zdobyta wiedza przyczyni się do kolejnych zwycięstw, np. w Złotej Ojcowskiej Jesieni.

Zdjęcia: