Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Kolejny sukces uczniów naszej szkoły na Konkursie Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych!

Email Drukuj PDF

Dnia 19. listopada 2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie, odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglo- i Niemieckojęzycznych. Do Konkursu przystąpili licznie uczniowie szkół powiatowych ze Skawiny, Czernichowa, Giebułtowa oraz naszej szkoły.
Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej, oczywiście odpowiednio w wersji anglo- i niemieckojęzycznej. Do części ustnej przeszli uczniowie z najlepszymi wynikami z części pisemnej i odpowiadali na pytania z wybranego przez siebie zestawu oraz przedstawiali prezentację w języku angielskim lub niemieckim na temat wybranego miasta.

W przerwie między dwoma etapami konkursu mięliśmy okazję obejrzeć występy wokalne uczennic ze szkoły gospodarzy.
Finał konkursu okazał się dla uczniów naszej szkoły bardzo korzystny. W konkursie anglojęzycznym miejsce II zdobył uczeń kl. IIb Krzysztof Rudziński, a w  wersji niemieckojęzycznej na podium stanęły i zajęły odpowiednio II i III miejsce Sylwia Stojek i Patrycja Boroń z kl. I b.
Należy również wspomnieć, że tuż za podium, czyli IV miejsce zajęli również uczniowie naszej szkoły: Paulina Świerk z kl. IIb (konkurs anglojęzyczny) i ex equo Agnieszka Chruściel z kl.I b i Piotr Madej z kl. Ia (w konkursie niemieckojęzycznym).

Zdjęcia: