Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wielkanocna zbiórka żywności dla bezdomnych i ubogich

Email Drukuj PDF

Podziel się tym, co chciałbyś mieć na świątecznym stole” - pod takim hasłem Samorząd Szkolny Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale wraz z wolontariuszami Piotrem Jachem i Marcinem Madejem z klasy IIa oraz Pawłem Przybkiem z Ic zbierał dary żywnościowe dla osób bezdomnych i ubogich. Akcja spotkała się z życzliwym i szybkim odzewem ze strony uczniów, nauczycieli i pracowników liceum i technikum oraz mieszkańców gminy Skała. Szczególnie serdecznie pragniemy także podziękować dyrektorom, nauczycielom, pracownikom oraz uczniom i ich rodzicom z Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi w Skale, Szkoły Podstawowej w Skale, Przedszkola Samorządowego w Skale i Centrum Kultury w Skale, którzy z sercem zaangażowali się w rozpropagowanie akcji i jej przeprowadzenie w swoich placówkach.

W Wielką Środę do prowadzonego przez ojców kapucynów Dzieła Pomocy św. Ojca Pio na ul. Loretańskiej w Krakowie zawieźliśmy:
66 opakowań makaronów, 33 kg cukru, 23 kg mąki, 17 kg ryżu, 7 opakowań kaszy, sól, 6 opakowań fasoli, 14 kostek masła ,12 margaryn do smarowania pieczywa, 7 margaryn do pieczenia, 7 olejów,24 konserwy mięsne, 23 pasztety, 2 wędliny hermetycznie pakowane, 12 konserw rybnych, 14 puszek kukurydzy, 26 puszek groszku, 3 puszki fasoli, 7 majonezów, 6 koncentratów pomidorowych, 7l mleka w kartonie, 5 opakowań płatków śniadaniowych, 11 słoików dżemu, 4 serki topione, 4 opakowania sera żółtego, 21 opakowań herbaty, 10 opakowań kawy, 9 butelek napojów 6 barszczy i żurków, 3 baranki, 2 chrzany, 4 ciasta i babki, 1 kg cukierków, 7 czekolad, 11 paczek ciastek  oraz kakao, budynie, cukry, cynamon, kostki rosołowe, zupy w proszku i owoce oraz koszyczek z wiosennymi kwiatami.

Miejmy nadzieję, że dzięki wszystkim ludziom dobrej woli na stołach świątecznych ludzi potrzebujących wsparcia nie gościła bieda. Najcenniejsze jest jednak chyba to, że młode pokolenia uczą się wrażliwości i zwyczajnej ludzkiej dobroci.