Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

"Terapia" przez sztukę

Email Drukuj PDF

Dnia 10.11.2011 klasy 1a i 3c wybrały się na przedstawienie pt. "Błysk rekina" do Teatru Ludowego w Krakowie. Akcja sztuki rozgrywa się na dachu pewnego wieżowca. Tam w otoczeniu anten telewizyjnych, rupieci i martwych ptaków znalazł sobie kryjówkę szkolny twórca-poeta. Kiedy to magiczne miejsce odkrywają dziewczyny chodzące z nim do szkoły, na początku są wrogo do niego nastawione, lecz potem fascynuje je inność outsidera. Niebezpiecznie robi się, gdy na dach przychodzi szkolny amant, który jest pewny siebie i agresywny. Towarzyszą mu dwaj kumple, osiłki wyładowujące nadmiar energii na słabszych.

Czy szkolny twórca szykanowany przez kolegów wygra pojedynek?

Opinie:

Karolina:  Przedstawienie, według mnie, było trochę nudne, natomiast to, co mi się w nim podobało to barwne postaci, dobra, rockowa muzyka, oraz ciekawa scenografia. Polecam wszystkim ten spektakl.

Magda: Najbardziej podobało mi się słownictwo, którym posługiwali się aktorzy oraz układ choreograficzny, jak również śpiewane przez nich piosenki. Postacią, która przykuła moją uwagę był "koń-piorun". Nie podobał mi się fakt, iż było nieco za głośno, a na widowni nie panował spokój. Ogólnie jestem zadowolona z wycieczki.

Kinga: Uważam, że przedstawienie pt."Błysk rekina" było bardzo interesujące. Podobało mi się, że był poruszony tak ciekawy temat, czyli problemy z własnymi kompleksami i agresją wśród młodzieży. Podobało mi się, że w przedstawieniu wystąpiły piosenki, które chwytały za serce.