Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„Wyobraźcie sobie … William Szekspir”

Email Drukuj PDF

Dnia 25.02.10r. klasa 2a w ramach grantu „Słowacki- znany i mniej znany” pojechała do Teatru Juliusza Słowackiego, by na spektaklu pt: „Wyobraźcie sobie … William Szekspir” zobaczyć jednego z najwybitniejszych współczesnych polskich aktorów, którego wszyscy podziwiają, tj. Andrzeja Seweryna.

            O godzinie 19 rozpoczął się spektakl. Każdy był zdumiony tym, że na scenie występował tylko jeden bohater, gdyż był to monodramat. Pan Andrzej Seweryn w swoim występie wykorzystywał fragmenty z większości dzieł Williama Szekspira, np. „Makbeta” , „Otella”, „Henryka V”, „Hamleta”, „Romea i Julii” i wielu innych, które były ułożone w jedną opowieść o doświadczeniach, nastojach i emocjach człowieka. W każdą z ról wcielał się idealnie tworząc na scenie wspaniałą atmosferę. Widzowie zachwycali się niezwykłą mową ciała odtwórcy roli. Mimika, gesty, słowa oraz nie liczne rekwizyty dodawały uroku. Efekty muzyczne w pewnych momentach odgrywały dużą rolę. Wprowadzały w daną scenę, a jednocześnie pobudzały widownię.

            Ostatnia scena kończąca sztukę, była nie zwykłym monologiem Andrzeja Seweryna, który jest jakby podsumowaniem całości. Skłoniła wszystkich do refleksji.

            Wieczór spędzony na „Wyobraźcie sobie… William Szekspir” był dla całej klasy rozrywką oraz nauką. Nie brakowało w nim niczego. Obecne nam emocje. Jaki wniosek? Powinniśmy częściej odwiedzać to miejsce.