Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wyjazd klas II do Niepołomic

Email Drukuj PDF

Dnia 20 listopada pod opieką pani mgr Ewy Morawskiej (nauczycielki fizyki) oraz pani mgr Bogumiły Niegolewskiej (nauczycielki geografi) klasy II odbyły obiecaną wycieczkę do obserwatorium w Niepołomicach.

Wykład prowadziła pani Elżbieta, którą darzymy dużą sympatią. Wszyscy słuchali z wielkim zainteresowaniem, chłonąc każdą najmniejszą informację. Nawet nie przypuszczaliśmy, że we Wszechświecie jest tak interesująco!

Fascynujące planety, mgławice, gwiazdy, meteory, komety... Założę się, iż każdy poczuł niepohamowaną żądzę polecenia w Kosmos. Dzięki profesjonalnym zdjęciom i ciekawym opowieściom mogliśmy poczuć się jak prawdziwi astronauci. Wbrew pozorom, tam kombinezon wcale nie waży tak dużo jak na Ziemi. Mieliśmy mały problem m.in. z jedzeniem i piciem - siła grawitacji tam nie działa...

Bardzo podobało nam się na Marsie - wiele osób wyraziło chęć pozostania na tej planecie, gdyż 1 lekcja trwałaby tylko (aż?) 20 minut.

Nie udało nam się spotkać żadnych pozaziemskich istot żywych, jednak wierzymy, że Wam się to uda, jeśli tylko wybierzecie się w podróż by bliżej poznać Wszechświat.
Naprawdę warto!

Niezapomniany pełen wrażeń czas szybko minął, a my musieliśmy wracać na najpiękniejszą z planet - Naszą Ziemię.