Wymiana polsko-niemiecka

Od 2003 roku prowadzimy wymianę polsko-niemiecką ze szkołą w Niemczech – Realschule Ismaning pod Monachium. Dzięki tej wymianie młodzież polska i niemiecka ma okazje poznać bliżej kraj swoich najbliższych sąsiadów, kulturę, mentalność i może zobaczyć wiele atrakcji turystycznych. Najcenniejszy jest jednak kontakt z żywym językiem obcym. Uczniowie komunikując się ze sobą, poprawiają i pogłębiają swoje wiadomości językowe.

We wrześniu przez tydzień gościmy u nas w Skale grupę z Niemiec, która mieszka razem z uczniami polskimi w schronisku młodzieżowym mieszczącym się przy naszej szkole. Młodzież niemiecka podczas pobytu zwiedza najbliższą okolicę, tj. Ojców i Pieskową Skałę, Kraków, Wieliczkę i Oświęcim, uczestniczy w zajęciach szkolnych, rozgrywkach sportowych. Nasi goście są zawsze bardzo zadowoleni i wręcz zafascynowani tym, co zobaczyli i z czym zetknęli się w Polsce. Urzeka ich przede wszystkim nasza otwartość i gościnność.

Z rewizytą jeździmy do Monachium w kwietniu lub maju. Przebywamy w Niemczech również pełny tydzień i mieszkamy w zabytkowym schronisku młodzieżowym Jugendherberge Burg Schwaneck na peryferiach Monachium. Gospodarze przygotowują dla nas bardzo bogaty program. Zwiedzamy m.in. Monachium -  stare miasto i stadion olimpijski, malowniczo położone w Alpach słynne zamki Ludwika Bawarskiego. Między młodzieżą polską i niemiecką rodzi się zawsze wiele sympatii i nawiązują się między nimi nowe znajomości. Cały pobyt wspominamy bardzo mile i wracamy do Polski ze wspaniałymi wrażeniami.

Wyświetl:
1 Wymiana polsko-niemiecka. Monachium. Październik 2018 r. 4153