Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Projekt "Praktyki zagraniczne - kluczem do sukcesu" - podsumowanie

Email Drukuj PDF

Narodowe Czytanie "Balladyny"

Email Drukuj PDF

" Matko, w lesie są maliny,

Niechaj idą w las dziewczyny,

Która więcej malin zbierze,

Tę za żonę pan wybierze"

( Balladyna, akt I, scena III )

W sobotę 5 września br. odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. Ta społeczna kampania promująca czytelnictwo została zainicjowana przez ówczesnego prezydenta wspólną lekturą "Pana Tadeusza" w 2012r. W kolejnych edycjach czytano dzieła wybitnych polskich twórców, m.in.: Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, Stanisława Wyspiańskiego i Stefana Żeromskiego.

Więcej…

Komunikat

Email Drukuj PDF

W związku z zakwalifikowaniem powiatu krakowskiego do strefy czerwonej od poniedziałku tj. 19 października 2020r. szkoła przechodzi na nauczanie zdalne. Zajęcia będą odbywały się zgodnie z planem lekcji.

Ponadto wszystkie wyjazdy na strzelnicę oaz na basen zostają odwołane. Będą one realizowane po powrocie uczniów do stacjonarnego trybu nauki.

Zaczynamy praktyki zawodowe na Krecie

Email Drukuj PDF

Praktyki zawodoweMiesięczne praktyki zawodowe dla uczniów klas trzecich technikum Informatyk i Logistyk rozpoczęły się. W tym roku w ramach Erasmus+ uczniowie wyjechali na Kretę.

Pierwsze wrażenia z wyjazdu można przeczytać poniżej lub na stronie projektu

Więcej…

Zakończenie projektu Erasmus+

Email Drukuj PDF

Wraz z wrześniem kończy się czas realizacji projektu Erasmus+ Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju przedsiębiorczości 2018-1-PL01-KA229-050552_1 w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Naszymi partnerami przez ostatnie dwa lata były cztery szkoły z Włoch, Turcji, Hiszpanii i Portugalii.

Podczas działań projektowych młodzież i nauczyciele z partnerskich placówek poznawali różne formy i aspekty dziedzictwa ludowego i przemysłowego oraz krajobrazu kulturowego z różnych regionów i krajów. Były one pretekstem do podejmowania zadań związanych z przedsiębiorczością. Młodzież dokonywała analiz ekonomicznych i projektowała logotypy dla włoskich gospodarstw z winnicami i gajami oliwnymi. W Polsce dokonano analizy krakowskiego rynku pamiątek oraz projektowano firmy wykorzystujące dziedzictwo przemysłowe. W Turcji miała miejsce debata o dziedzictwie kulturowym, a w Hiszpanii uczestnicy spotkania oceniali wpływ masowej turystyki na zabytki i przyrodę. Z powodu epidemii Covid-19 nie udało się zorganizować wyjazdu do Portugalii, którego tematyka miała dotyczyć cyfrowych aspektów dziedzictwa kulturowego.

Więcej…

Projekt "Pierwsi w Auschwitz"

Email Drukuj PDF

Film Nieobojętni

Absolwenci klas wojskowych złożyli przysięgę wojskową

Email Drukuj PDF

przysięga wojskowa absolwentów5 września br. w dwunastu jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbyła się przysięga wojskowa dla absolwentów szkół objętych programem Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe w ramach skróconej służby przygotowawczej.

430 uczniów z II edycji programu, trwającej w latach 2018-2020, przez pięć tygodni szkoliło się w wybranych jednostkach wojskowych: 7 Brygadzie Obrony Wybrzeża w Słupsku, 4 Pułku Przeciwlotniczym w Lesznie, 19 Brygadzie Zmechanizowanej w Lublinie, 20 Brygadzie Zmechanizowanej w Bartoszycach, 7 Dywizjonie Lotniczym w Nowym Glinniku, 22 Batalionie Piechoty Górskiej w Kłodzku, 3 Batalionie Drogowo-Mostowym w Chełmnie, 33 Dywizjonie Rakietowym OP w Gdyni, 18 Pułku Rozpoznawczym w Białymstoku, Batalionie Dowodzenia Wojsk Lądowych w Białobrzegach, Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu oraz 5 Pułku Chemicznym w Tarnowskich Górach. Objęło ono szkolenia podstawowe, m.in. strzeleckie, taktyczne, inżynieryjno-saperskie, a także z zakresu obrony przed bronią masowego rażenia, terenoznawstwa i łączności.

Więcej…

Improve your languages with comics

Email Drukuj PDF

Improve your languagesZ okazji zbliżającego się Europejskiego Dnia Języków zapraszamy na Szkolny Konkurs na Komiks w języku obcym.

Do wyboru jeden z tematów:

1) Rzeczywistość wirtualna - jestem na tak, jestem na nie?

2) Stop agresji, stop przemocy (Together against bullying).

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów ZSiPO. Uczniowie indywidualnie wykonują komiks w języku obcym (nie w języku ojczystym). Komiks powinien spełniać następujące warunki: format pracy A3, powinien składać się z liczby 5-8 okienek rysunkowo-tekstowych połączonych w logiczną całość, technika prac dowolna (rysunek, obraz, grafika komputerowa itp.), plansze rysowane jednostronnie. Na odwrocie proszę napisać imię, nazwisko i klasę.

Termin składania prac do 24.09 do godz. 10.30 do nauczyciela uczącego w danej klasie języka angielskiego.

Ps. Zachęcamy uczniów zainteresowanych projektami Erasmus + do wyboru tematu numer 2.

Joanna Jarzmik, Anna Łuszcz

Strona 1 z 2

AKTUALNE PROJEKTY
klasy mudnurowe
ITSzkoła
daj sobie szansę
ze sztuką za pan brat
POROZUMIENIA
Policja
5bdow
PSP w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny