Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Boże Narodzenie A.D. 2020

I. miejsce w ogólnopolskim konkursie MON

Email Drukuj PDF

Wyjątkowy sukces uczniów naszej Szkoły!
I. miejsce w ogólnopolskim konkursie MON

17 grudnia uczniowie Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale z klasy 2a mundurowej objętej pilotażowym programem przez Ministerstwo Obrony Narodowej odebrali nagrody za zajęcie I. miejsca w ogólnopolskim konkursie "Siła w tradycji", który po raz drugi zorganizowało Biuro do Spraw Proobronnych. Nasza drużyna w składzie: Karolina, Dominik i Tobiasz okazała się bezkonkurencyjna w wybranym przez siebie zadaniu.

Tegoroczny film przygotowany przez młodzież w kategorii „Wdzięczni bohaterom” to hołd złożony Tym, którzy podczas II wojny światowej na teranie miasta i gminy Skała walczyli o wolność i polskość, poświęcali zdrowie, a nawet oddawali życie za Ojczyznę. Zaangażowanie młodych twórców, ich kreatywność i umiejętność wczucia się w opowiadaną obrazem historię to dowód, że przyszli wojskowi z naszej szkoły wiedzą, jak ważna jest pamięć o lokalnych bohaterach i utrwalanie ich historii dla przyszłych pokoleń. To budująca postawa. Świadczy też o tym, że nasi uczniowie zasługują w pełni na zaszczytne i honorowe zadanie, które powierzyli im kilka lat temu byli żołnierze: opiekę nad sztandarami oddziałów kombatanckich oraz innymi oznakami ich waleczności.

Więcej…

Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Email Drukuj PDF

W dniu 12 grudnia b.r. odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej najlepszym i najzdolniejszym uczniom małopolskich szkół średnich. Wzięło w nim ponad udział 300 uczniów wraz z opiekunami bądź rodzicami z różnych szkół naszego województwa. Dyplomy uznania wręczała w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Małopolska Kurator Oświaty - Barbara Nowak .

Nie zabrakło również naszych uczniów wyróżnionych Stypendium Premiera  za najwyższą średnią ocen uzyskaną  w ubiegłym roku szkolnym. I tak Stypendystami zostali: Marceli Elsner z klasy III a LO, oraz Dominik Wędzina z klasy 3 Technikum.

Więcej…

Młodopolski Kraków - lekcja przedmiotowa klasy 3b

Email Drukuj PDF

„Młodopolski Kraków” - to temat lekcji przedmiotowej przeprowadzonej w stolicy Małopolski, której celem nadrzędnym było powtórzenie i poszerzenie wiedzy z języka polskiego i historii wśród uczniów klasy 3b.
Zwiedzanie miasta podzielono na kilka etapów.
Historia Placu Św. Ducha zilustrowała problemy dotykające Kraków podczas zaboru austriackiego oraz przemiany, które dokonały się wtedy w obrębie dzisiejszego Starego Miasta. Odkrywanie tajemnic Teatru im. J. Słowackiego udowodniło natomiast, jak ważne dla ówczesnych architektów było zachowanie ciągłości kultury polskiej.

Więcej…

Projekt Erasmus+ "Paszport do Europy" - spotkanie w Polsce

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do obejrzenia którego filmu z trzeciego spotkania szkół partnerskich - polskiej, greckiej i hiszpańskiej - w ramach projektu Erasmus+ "Paszport do Europy".

Krótka historia Polski oczami uczniów ZSiPO w Skale

Email Drukuj PDF

Film przygotowany przez uczniów ZSiPO w ramach projektu "Paszport do Europy" Erasmus + Paszport do Europy, KA229 Partnerstwo Strategiczne Wymiana Dobrych Praktyk - Współpraca Szkół.

Święto Niepodległość w Skale

Email Drukuj PDF

„Podziel się ze mną swoim bólem

A ja się z tobą swoim podzielę”

Święto Niepodległości w roku 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej stało się okazją do wyjątkowego spotkania w Skale. Władze Starostwa Powiatowego w Krakowie wraz z Zespołem Szkół i Placówek w Skale połączyły czas listopadowej zadumy i wdzięczności za odzyskaną wolność z uroczystym oddaniem budynku szkoły po ukończonej termomodernizacji, którą finansował powiat krakowski. Spotkanie 8 listopada otwarła msza święta sprawowana przez ks. kan. Jana Robaka, po której dyrektor Liceum i Technikum w Skale Karol Papisz przywitał znamienitych gości, m.in.: panią poseł na Sejm RP – Elżbietę Dudę, starostę krakowskiego- Wojciecha Pałkę, wiceprzewodniczącego Rady Powiatu – Marka Piekarę, członka Zarządu – Tadeusza Nabagłę, radnych Powiatu Krakowskiego – Leszka Dolnego, Piotra Opalskiego, burmistrza Skały Krzysztofa Wójtowicza, komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztofa Pobutę, komendanta powiatowego Policji mł. insp. Tomasza Drożdżaka wraz z zastępcą nadkom. Jackiem Rosołem, komendanta Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej Andrzeja Nowaka, Komendanta Komisariatu w Skale podkom. Grzegorza Błeszyńskiego, mjr Zbigniewa Morawskiego – szefa Wydziału Zabezpieczenia Funkcjonowania Systemów Łączności, mjr Bartosza Kubala z 11 Małopolskiej Brygady Terytorialnej, przedstawicieli 5 batalionu dowodzenia z Rząski, 5 batalionu logistycznego z Krakowa, dyrektorów wydziałów starostwa powiatowego, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli stowarzyszeń i zakładów pracy współpracujących ze szkołą.

Więcej…

Strona projektu już działa

Email Drukuj PDF

Strona projektu Praktyki zagraniczne – kluczem do sukcesu już działa!  => praktyki zagraniczne droga do sukcesu

Mobilność uczniów szkół zawodowych i kadry

Tytuł projektu: Praktyki zagraniczne- kluczem do sukcesu

Numer projektu: 2019-1-PL01-KA102-062424

Czas trwania: 2019-09-01 – 2020-08-31

Projekt w ramach programu ERASMUS + 

Dary dla bezpańskich zwierząt

Email Drukuj PDF

Szkolne koło wolontariatu "Zróbmy razem coś dobrego" zorganizowało w październiku zbiórkę dla bezdomnych zwierząt. Młodzież liceum i technikum w Skale uzbierała 19 kocy, 126 kg karmy, 2 karmy uzupełniające, 25 kostek, 2 szampony, 1 zabawkę oraz 65 zł, 1000 yenów, 1 dolar, 1 funt. Najwięcej darów przekazała klasa 3b oraz 4Ti. Wielkie brawa dla nich! Wczoraj dary te przekazano do Fundacji Dla Zwierząt Dar Serca, której część bezpańskich zwierząt znajduje schronienie w Smardzowicach. Jeśli ktoś chciałby pobyć ze zwierzętami, pomóc je wyprowadzać na spacer w weekendy, proszony jest o kontaktowanie się przez fb z absolwentką naszej szkoły panią Magdaleną Mikułą lub Fundacją:
https://pl-pl.facebook.com/DarSercaFundacjaDlaZwierzat

Strona 1 z 3

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie