Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wymiana 2006/2007

Email Drukuj PDF

Rok szkolny 2006/2007

Wrażenia uczniów z wymiany.....

„Podczas pobytu w Niemczech poznałam bliżej ich kulturę i przyzwyczajenia. Na początku było trudno, nieważnie mogliśmy nawiązać kontaktu. Lecz czasem było coraz lepiej. Moim zdaniem powinno być więcej takich wymian, ponieważ w ten sposób można nauczyć się języków obcych. Było bardzo fajnie i miło wspominam ich pobyt”
Gosia Katarzyńska

 

 

„Zaszokowało mnie to, że niektórzy Niemcy bardzo obojętnie zachowywali się w obozie zagłady, sprawiali trochę wrażenie, że ich to nie interesuje. Oczywiście to była tylko część grupy. Niektóre Niemki nawet się popłakały.”
Marcin Głowacki

 

 

 

„Ogólnie wymiana polsko-niemiecka bardzo mi się podobała. Wspólne spotkania z Niemcami były naprawdę fajną zabawą. Mogliśmy wtedy podszlifować język, co prawda angielski, ale zawsze to coś. Było naprawdę świetnie.”
Ania Giemza

 

 

 

„Spotkanie z uczniami z Niemiec było prawdziwym sprawdzianem dla umiejętności posługiwania się przez mnie j. angielskim i j. niemieckim. Nowe znajomości rozwijają się mimo rozstania i odległości. Koresponduję z moją koleżanka- Julią de Menech.”
Justyna Pieszczek

 

 

 

„Moje wrażenia z pobytu Niemców w Skale są bardzo pozytywne. Byli oni sympatyczni, mili i uprzejmi. Zaimponowała mi szczególnie jedna z Niemek, która bezdomnej proszącej o jakiś pieniądz chciała dać swoją kanapkę. Robiła to tak w niesamowicie współczujący sposób, że sam zacząłem żałować, że nie miałem bezdomnej czego dać. Niemcy byli nie tylko- jak już wcześniej wspomniałem- sympatyczni, ale potrafili w nudnej atmosferze wprowadzić nutkę żartu i śmiechu. Chciałbym, żeby ta grupa Niemców przyjechała do Skały jeszcze raz.”
Daniel Jaśko

 

„Przyjazd Niemców do naszej miejscowości wspominam bardzo dobrze, było miło i przyjemnie. Choć początki były trudne, bo nasza młodzież nie mogła znaleźć wspólnych tematów z rówieśnikami z Niemiec. Najlepiej wspominam pobyt Niemców w naszych domach. Nowe koleżanki poznały nasze rodziny. Muszę przyznać, że było bardzo zabawnie”.
Ola Trzcionka

 

Zdjęcia z wizyty uczniów niemieckich.