Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

luty, 2007

Email Drukuj PDF

MOCZYLIŚMY SIĘ

Po raz piąty w tym roku „moczyliśmy się”- jak powiedziała opiekun wyjazdu pani profesor Dorota Zadora (ach, ta wieloznaczność słów)- na basenie w Aqua Parku. 13 dziewczyn i 2 chłopców przez 3 godziny z okazji Dnia Kobiet zażywało rozkoszy jacuzzi, pływania i wszelkiej maści relaksu wodnego.

Wyjazdy te odbywają się w ramach grantu powiatowego autorstwa pani prof. Ewy Morawskiej-Rogały, która zawsze pełni rolę opiekuna i kierownika wycieczki: „ Pływaj i bądź zdrowy”. Dzięki temu uczniowie płacą tylko za przejazd.

Drobne bóle mięśni naszego szkolnego fotoreportera Maćka Kluza są w pełni uzasadnione, gdyż – jak powiedział- „starał się łapać wszystkie” ( fotografować wszystkie dziewczyny wypadające z rury). Ach! ta wieloznaczność słów…

 

NASZ SZKOLNY FOTOREPORTER - MACIEJ KLUZNasz szkolny reporter- Maciej Kluz

Biuro rzecznika prasowego Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale w składzie:–Anna Kowalik- redaktor naczelny, kierownik działów, wykonawca, fotoreporter, drukarz itd. itp.) uroczyście ogłasza bardzo dobrą nowinę. Pierwszym stałym współpracownikiem poprzez nauczycielską aklamację został Maciej Kluz (klasa Ia). Będzie sprawował funkcję fotoreportera, więc nie zdziwcie się, gdy będzie grasował po szkole błyskając wam po oczach. Na zaszczytne to miano Maciek zasłużył przez fachową obsługę kilku szkolnych zdarzeń. Zajrzyjcie na jego stronę www.mak666.blog.onet.pl, a zobaczycie, co potrafi.
Serdeczne gratulacje!

Wszystkich chętnych na medialnych pomocników serdecznie zapraszam do współpracy.

NARTY DO UPADŁEGO

Znów się działo, oj działo się!

Przez 3 lutowe dni 11 osób pod opieką organizatorki i autorki grantu: „ Ze Skały do Skał” pani profesor Bogumiły Niegolewskiej oraz pani profesor Doroty Zadory oddawało się białemu szaleństwu na stokach Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej. Siły pasjonatów i świeżych adeptów narciarskiej sztuki były niespożyte- stok zamykano o 22 i ostatnimi, którzy zjeżdżali byli właśnie nasi uczniowie, a jeden z nich tak się zapomniał, że przyszło mu wracać w butach narciarskich na kwatery, bo wypożyczalnię już zamknęli. Kto miał kiedyś buty narciarskie na sobie wie, że iść się w nich właściwie nie da. Wszystkim naszym wychowankom polecamy te dofinansowywane przez powiat wyjazdy, bo to jedyna okazja taniego, zdrowego i tak sympatycznego wypoczynku w trakcie zwykłych szkolnych dni.

Grant:Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze skał do Skał Grant: Ze skał do Skał grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał Grant: Ze Skał do Skał

DZIEŃ PATRONA SZKOŁY

„ŁOKIETEK NASZYM PATRONEM” - tak rozpoczyna się nasz szkolny hymn, który uroczyście odśpiewaliśmy 15 lutego na święcie Patrona szkoły Władysława Łokietka. Nie mogłoby być inaczej, wszak nasza szkoła znajduje się w okolicach, w których Władysław Łokietek, uciekając przed broniącym dzielnicy senioralnej królem Wacławem II czeskim, chronił się w ojcowskich lasach.

Zaszczycili nas swoją obecnością: wicestarosta - pan Andrzej Furmanik, który odczytał skierowany do naszej społeczności szkolnej list Starosty Krakowskiego Pana Józefa Krzyworzeki, pan wiceprzewodniczący Rady Starostwa Powiatowego w Krakowie - Tadeusz Nabagło, pan Dyrektor wydziału Edukacji - Norbert Kodura, pan Henryk Gębala- dyrektor zaprzyjaźnionego sąsiedzkiego gimnazjum oraz pani redaktor „Kroniki Gmin i Miasta Skały” Barbara Szwajcowska.

Dzień Patrona Szkoły


pan Henryk Gębala

 

Dzień Patrona Szkoły


pan Andrzej Furmanik oraz pan Norbert Kodura

Dzień Patrona Szkoły


pani Barbara Szwajcowska

Pani Dyrektor Szkoły Halina Brzozowska oraz Pan Wicestarosta Andrzej Furmanik uczcili pamięć zmarłego wielkiego przyjaciela naszej szkoły, społecznika, byłego radnego powiatowego pana Zbigniewa Kasprzyka.

Dzień Patrona Szkoły Dzień Patrona Szkoły

 

Klasa II a, wraz ze swoją wychowawczynią panią Barbarą Krupą, włożyła mnóstwo pracy i serca w przygotowanie scenografii (pająk i witraż robiły wrażenie), wystrój korytarzy, stroje aktorów, program artystyczny i jego oprawę muzyczną (gregoriańskie chorały, czyste solo Ani Giemzy, chórek i playback Artura Katarzyńskiego i Janka Odrobińskiego).

Prowadzącymi przedstawienie byli Justyna Pieszczek, Krzysztof Tochowicz i Piotr Srebnicki, którzy ze „starodruków” ozdobionych królewskimi pieczęciami odczytywali historyczne fakty.

Dzień Patrona Szkoły Dzień Patrona Szkoły

W rolę Królewskiej pary wcieliła się Ola Małysa i Marcin Głowacki (profesjonalne stroje zawdzięczali poświeceniu także własnych rodziców, którzy wypożyczyli je z krakowskiego teatru, wąsy okazały się kłopotliwe). Ich dzieckiem- małym Kazimierzem, który zostanie Wielkim- została Ewelina Galon. Aktu koronacji dokonał biskup - Paweł Krawczyk (urodzony do tej roli). Rycerzami byli Michał Boroń i Jarek Opalski, którzy własnoręcznie wykonali zbroje (szary papier, srebrny spray i talent oczywiście). Włościanami zostali-Przemek Sołga (wielki plus za uratowanie sytuacji i wzięcie roli za chorego kolegę), pogrubiony Sławek Cierpiała (genialny pomysł z wypchaniem się workiem, pracowicie wycięte dziurki), Ola Trzcionka, Justyna Więcek i Ania Natkaniec, które wykazały się prawdziwymi aktorskimi uzdolnieniami.

Dzień Patrona Szkoły Dzień Patrona Szkoły Dzień Patrona Szkoły Dzień Patrona Szkoły Dzień Patrona Szkoły

Wspaniała rola średniowiecznego mincerza Szymka Rysia i akt „produkcji” denara Łokietkowego, eksperymentalne wybicie monety przez pana wiceprzewodniczącego Rady Starostwa Powiatowego w Krakowie - Tadeusza Nabagło oraz rozdanie zaproszonym gościom pamiątkowych monet zakończyły oficjalną cześć obchodów, po której rozpoczęła się trwająca do 21 dyskoteka oraz przygotowany przez rodziców poczęstunek.

 

MAMY NOWY SAMORZĄD!

Kampania wyborcza przebiegała w tym roku bardzo sympatycznie.

KL. I A

1. Katarzyna Opalska - „Co dwóch Opalskich
2. Piotr Opalski to nie jeden”

KL. I B

1. Marta Krystera – „Nic o nas bez nas”
2. Alicja Penkala – „Nieobecni głosu nie mają”

KL. I C

1. Klaudia Hulist – „Fajna szkoła to nasz wspólny cel”

KL. II

1. Justyna Pieszczek - „Uczyć bawiąc”
2. Krzysztof Tochowicz

 

Wyniki wyborów:

Nowym przewodniczącym szkoły został:
Krzysztof Tochowicz- 42 głosy

Zastępcami:
Justyna Pieszczek- 22 głosy
Piotr Opalski- 22 głosy

Samorząd Szkolny
Piotr Opalski Justyna Pieszczek Krzysztof Tochowicz

Nowy samorząd miał świetny start – na Dniu Patrona Szkoły każdy z wybranych osobiście podziękował kolegom i koleżankom za wybór. Podziękowano też staremu samorządowi.

Czujemy, że „Będzie dobrze!”-

- jak powiedział Piotrek Opalski.

ŻYCZYMY WAM WIELU POMYSŁÓW, ZAANGAŻOWANIA I WYTRWAŁOŚCI

 

ZESPÓŁ SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH
W SKALE ŻEGNA
PANA ZBIGNIEWA KASPRZYKA

W czwartek 15 lutego odszedł na zawsze pan Zbigniew Kasprzyk.
Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Skale, pomysłodawcą budowy nowego budynku liceum.
W tym celu została powołana do życia Fundacja Błogosławionej Salomei, której został Prezydentem. Fundacja zainicjowała wykup ziem pod budowę szkoły, na których w 1993 roku- w Roku Jubileuszowym 725-lecia Skały wmurowano kamień węgielny. Akt erekcyjny kończyły słowa „Opiece i wstawiennictwu Błogosławionej Salomei powierzamy to przedsięwzięcie”.
Prośba ta została wysłuchana.
Inicjatywa Pana Zbigniewa Kasprzyka znalazła poparcie wielu osób, które – podobnie jak sam pomysłodawca – włożyły w budowę kompleksu licealno- gimnazjalnego wiele serca.
Pan Zbigniew Kasprzyk miał dar pozyskiwania do swoich projektów wielu osób. W ten sposób odbyło się wiele uroczystości, które na zawsze zapisały się w historii miasta. Należały do nich obchody
45-lecia i 50-lecia szkoły, 4 Powiatowe Zloty Mieszkańców Powiatu Krakowskiego, rozwinięcie współpracy z Fundacją im. Stefana Batorego, która wyposażyła naszą placówkę w pierwsze komputery.
Pan Zbigniew Kasprzyk był oddanym przyjacielem naszej szkoły,
który zawsze starał się wypromować naszą placówkę,
chciał, aby ucząca się tutaj młodzież wierzyła w siebie, doceniał ją i jej nauczycieli.
Dziękujemy!
Cześć Jego Pamięci!