Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Praktyki zawodowe na Krecie - pierwszy tydzień pobytu

Email Drukuj PDF

Naszą przygodę praktyk zawodowych w ramach Unijnego Projektu ERASMUS+ rozpoczęliśmy w zimowej aurze, spotykając się na zbiórce o godzinie 3:30 pod szkołą. O 4:20  zaczęliśmy odprawę do wylotu z lotniska na Balicach do Greckiej Chanii. Po wylądowaniu czekał na nas transport z lotniska do hotelu, gdzie spotkało nas szybkie zakwaterowanie i miłe przywitanie ze strony przedstawicieli. Kreta przywitała nas piękną pogodą i pełnym słońcem, dlatego szybko zdecydowaliśmy się na spacer nadmorską promenadą oraz zwiedzanie Rethymna.

 

Niedziela upłynęła pod hasłem ,,plażowanie", niektórzy pokusili się nawet o kąpiel w morzu. Zwięczeniem dnia była pyszna kolacja w Restauracji Souvlaki Bar, w której uczniowie będą się żywić do końca pobytu. W poniedziałek wszyscy uczestnicy praktyk wzięli udział w spotkaniu organizacyjnym w firmie ECTE, podczas którego uczniowie zostali przydzieleni do swoich miejsc praktyk oraz poinstruowani o warunkach i specyfice pracy w danym miejscu. Logistycy odbywają praktyki w sklepach, magazynach spożywczych i odzieżowych oraz firmach transportowych. Natomiast informatycy na Uniwersytecie Kreteńskim i  w Serwisach Komputerowych. Uczniowie docierają do miejsc pracy pieszo, autobusem lub są dowożeni przez firmę ECTE. Wrażenia uczniów po pierwszym tygodniu praktyk są bardzo pozytywne. W zakładach pracy panuje bardzo miła i przyjazna atmosfera.

Po intensywnym tygodniu pracy w sobotę nadszedł czas na odpoczynek i zasłużony relaks. W niedzielę wyruszyliśmy na wycieczkę do malowniczej Matali, gdzie odwiedziliśmy słynną plażę Paralia, znaną z jaskiń znajdujących się w otaczającym ją ścianie klifu. Po zwiedzeniu Matali udaliśmy się do Tawerny, gdzie zjedliśmy obfity, regionalny obiad w pięknych okolicznościach przyrody. Po posiłku przyjechaliśmy do niedaleko położonej malowniczej miejscowości Agia Galini, gdzie znajduje się piękny port oraz antyczny teatr usytuowany na zboczu skały. W międzyczasie zjedliśmy deser i wypiliśmy kawę w widokowej kawiarni. Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy późnym wieczorem do hotelu.

Zdjęcia: