Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ruszamy z rozbudową szkoły

Email Drukuj PDF

Dziękujemy panu Staroście Wojciechowi Pałce, panu Tadeuszowi Nabagło, Zarządowi i Radzie Powiatu Krakowskiego za wsparcie rozbudowy naszej szkoły. Szczególne podziękowania składamy pani Poseł Elżbiecie Dudzie za wsparcie naszej inwestycji.

Karol Papisz

4 marca w budynku Starostwa Powiatowego w Krakowie została podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej oraz budowę (tryb "zaprojektuj i wybuduj") dodatkowego skrzydła Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Realizatorem zadania będzie TIGMA BUD Sp. z o.o. Umowę z ramienia powiatu krakowskiego podpisywał starosta krakowski Wojciech Pałka oraz członek Zarządu Tadeusz Nabagło, a z ramienia wykonawcy przedstawiciel firmy TIGMA BUD Sp. z o.o., wiceprezes Zarządu Krzysztof Majchrowski.

Wartość zadania: 10 686 240,00 zł brutto. Termin wykonania prac ustalony został na 600 dni od dnia zawarcia umowy, tj. do 24 października 2023 roku.

 

OPIS INWESTYCJI Przedmiotowa inwestycja zakłada budowę skrzydła mieszczącego dodatkowe sale dydaktyczne uzupełniające zapotrzebowanie istniejącego budynku Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Projektowane skrzydło będzie mieściło 6 sal dydaktycznych. Na poziomie parteru 3 sale z możliwością połączenia w jedną salę wielofunkcyjną, poziom I piętra to sale lekcyjne (chemiczna, fizyczna, geograficzna/informatyczna) oraz na poddaszu zaplecze noclegowe w postaci internatu/schroniska. Projektowane skrzydło będzie stanowiło kontynuację architektoniczną i funkcjonalną istniejącego obiektu i będzie połączone z nim na każdej kondygnacji łącznikiem. Elementy architektoniczne takie jak wykończenie elewacji, dachu, kąt nachylenia połaci będą nawiązywały do istniejących obiektów zlokalizowanych w ramach kompleksu zespołu szkół. Projektowany obiekt wyposażono w windę, która będzie przeznaczona również na cele obsługi budynku istniejącego. Elewacje budynku wykończone identycznie jak budynek istniejący, w części 1 i 2 piętra w kolorze brązu nawiązującym do budynku istniejącego i imitującego okładzinę drewnianą.

DANE TECHNICZNE BUDYNKU

Powierzchnia zabudowy: 559,00 m2

Powierzchnia użytkowa budynków: 1325,00 m2

Powierzchnia całkowita budynków: 1677,00 m2

Kubatura budynków: 6840,00 m3

Wysokość całkowita budynku: 14,70 m

Zdjęcia: