Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Drodzy Abiturienci - życzenia

Email Drukuj PDF

Drodzy Abiturienci

Za Wami kolejny etap życia. Jeszcze nie tak dawno bawiliśmy się na studniówce, a już nadszedł czas pożegnania ze Szkołą, w której spędziliście jedni 3, drudzy 4 lata. Przed Wami jeszcze tylko matura i ruszycie zdobywać świat. Życzę Wam, abyście zachowali młodzieńczą werwę i radość życia, nigdy nie przestawajcie marzyć, niech Wam nie zabraknie wytrwałości w dążeniu do realizacji celów, które sobie postawicie. Życzę Wam, abyście na swej drodze spotykali ludzi, którzy będą Was wspierali i na których zawsze będziecie mogli liczyć. A na najbliższy czas życzę bardzo dobrego wyniku na egzaminie maturalnym, wierzę, że stanie się on przepustką do dorosłego życia.

/Dyrektor, Karol Papisz/

Drodzy Maturzyści!

Z okazji zakończenia edukacji, maturzystom z Liceum Ogólnokształcącego w Skale o profilu mundurowym, składam serdeczne życzenia spełnienia życiowych planów i ambicji, a także wiary we własne siły i optymizmu. Niech Egzamin Dojrzałości stanie się dla Was cennym doświadczeniem, z którego wszyscy wyjdziecie zwycięsko. Wykorzystajcie mądrze zdobytą w szkole wiedzę i wykażcie się swoimi umiejętnościami. Niech uzyskane przez Was wyniki egzaminu maturalnego będą jak najlepsze i otworzą Wam wrota do wymarzonej kariery i przyszłych sukcesów.

Cieszę się, że jako Policja mogliśmy dołożyć cegiełkę do tej wspaniałej budowli, jaką jest Wasz rozwój i przejście w dorosłe życie.

/Komendant Powiatowy Policji w Krakowie,
młodszy inspektor Tomasz Drożdżak
/

 

Drodzy maturzyści, gratuluję Wam wszystkim ukończenia szkoły. Kolejny sukces odniesiony! Przed Wami już ostatni etap szkolnej przygody – egzamin dojrzałości, podczas którego życzę Wam jak najmniej stresu i jak najlepszych wyników końcowych. Ale szkoła to nie tylko sama nauka. To również czas, w którym zawiązały się piękne przyjaźnie, znajomości, spędziliście ze sobą miłe chwile. Życzę Wam, aby mimo zakończenia pewnego etapu, Wasze relacje dalej pozostały niezmienne. Dbajcie o to i pamiętajcie, abyście zawsze mieli w sobie dużo dobroci, optymizmu i pomimo wkroczenia w dorosłość, nie zapominali o swojej wewnętrznej dziecięcej beztrosce. Było nam niezmiernie miło, prowadzić dla Was zajęcia.

/bryg. Jacek Kukuła
Dowódca Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej nr 5 KM PSP Kraków
/


Absolwentom rocznika 2020 z naszej kochanej szkoły, życzę aby byli wspaniałymi ludźmi i przykładem dla innych. Zdali maturę z jak najlepszym wynikiem, a szczęście by ich nie opuszczało w realizacji własnych marzeń.

/mjr Zbigniew Morawski/

 

Drodzy Absolwenci,

gratuluję ukończenia szkoły i trzymam za Was kciuki, aby matura poszła Wam tak pięknie, jak pięknie przygotowujecie część artystyczną na Święto Szkoły. Już ponad rok prowadzę zajęcia w klasach mundurowych ZSiPO w Skale i muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych tego typu szkół w województwie. Mam nadzieję, że niektórzy z Was zwiążą swoją przyszłość z mundurem. Jeśli ktoś wybierze ten niebieski, to nie wątpię, że Policja Małopolska zyska porządnego i profesjonalnego policjanta. Pamiętajcie, że edukacja jest najlepszą inwestycją, zatem wykorzystujcie swój potencjał i inwestujcie w siebie.

/komisarz Franciszek Mariusz Gawlik/

 

Kilka rad i życzeń dla Absolwentów od Nauczycieli:

Każdy z Was, Drodzy Maturzyści, chciałby osiągnąć sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Sukces, szeroko rozumiany, nie przychodzi sam. Pamiętajcie, że aby go osiągnąć, kierujcie się słowami maksymy: „Ci co chcą - szukają sposobów, ci co nie chcą - szukają powodów”. Zatem życzę wszystkim samych sukcesów.

/nauczyciel fizyki i informatyki, Sylwester Gieszczyk/

 

Zawsze miałem ochotę przyjść na lekcje w III A i III B. I choć część uczniów nie za bardzo przykładała sie do nauki, to zawsze czułem, ze to są ważne lekcje - ja starałem się do nich dobrze przygotować. Czułem, ze warto w nich inwestować. Bo to był zespól sympatycznych, kulturalnych (!) i w sumie dobrze zapowiadających się ludzi. Jeśli ich nie nauczyłem geografii, to może choć nie zniechęciłem ich do poznawania świata. Niektórzy już podróżują. Jednak jednej przestrogi muszę Im udzielić: Gdziekolwiek będziecie - w Dolinie Szklarki, nad Nilem a nawet na Saharze - uważajcie na MOSTACH!

/nauczyciel geografii, Piotr Pacholarz/

 

Zdrowia - a kto uważał, wie jak o nie dbać! Dbania o rozwój pasji - bo dzięki temu mamy poczucie szczęścia i spełnienia! Podejmowania wyzwań - bo sprawiają, że rośniemy!

/nauczyciel biologii, Anna Dobrzycka/

 

Człowiek stworzony jest po to, by ciągle przekraczał samego siebie, by był coraz lepszym i doskonalszym. Już samo dążenie do ideałów jest ważne i świadczy o dobrej kondycji duchowej i o "królewskości" człowieka. Możliwości posiadania są ograniczone, lecz możliwość doskonalenia siebie zawsze będzie nieograniczona. Życzę wam, abyście wytrwale poszukiwali swojej drogi w życiu, a jak ją odnajdziecie, z jeszcze jeszcze większą wytrwałością nią podążali.

/ksiądz Marcin Mastela/

 

Z całego serca życzymy, żebyście odnaleźli własną drogę i dobrych ludzi. Nigdy nie pozwólcie sobie wmówić, że świat należy do innych... Świat należy do Was...

/pedagog, Barbara Krupa oraz nauczyciel historii, Jacek Krupa/

 

Drodzy maturzyści (logistycy) nadszedł czas pożegnania, powiedzenia sobie do zobaczenia. Te 4 lata wspólnej pracy, niejednokrotnie niełatwej, wymagającej dużego wysiłku już za wami. Skończył się czas, w którym to musieliście wykazać się znajomością praw ekonomii, umiejętnościami planowania i organizowania. Jak mawiał Henry Ford: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” - i właśnie fakt, że dziś kończycie szkołę z tytułem Technika logistyka jest naszym wspólnym sukcesem. Od teraz to Wy tworzyć będziecie harmonogram własnego życia!

/nauczyciel przedmiotów logistycznych, Urszula Szpik-Pasek/

 

Sto przysiadów, tysiąc pompek, życzeń moich to początek. Nowy etap jest przed Wami, wspominajcie nas czasami. Dużo zdrowia, wytrwałości, i codziennej aktywności. Życzy Pan Michał.

/nauczyciel wychowania fizycznego/

 

Miejcie odwagę żyć ciekawie!

/nauczyciel języka hiszpańskiego, Ewelina Drzewiecka/

 

Bardzo serdecznie gratuluję wszystkim, ukończenia szkoły. Życzę Wam spełnienia marzeń, wybrania takiej drogi życia z której będziecie czerpać inspirację i chęci do nauki, pracy. Mam nadzieję że wielu z Was wybierze mundur jako swoją przyszłość. Bardzo przepraszam, że w tym ważnym dla Was dniu nie mogłem być z wami. Miejmy nadzieję że do zobaczenia jeszcze wkrótce

/szkoleniowiec z JW Rząska, Michał Cichy/

 

życzenia i zadanie w załączniku

/nauczyciel chemii, Anna Opalska/