Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Nie chcemy smogu w Skale!

Email Drukuj PDF

W środę, 9 października młodzież z ZSiPO w Skale zorganizowała marsz antysmogowy w ramach projektu  Erasmus+ „Paszport do Europy”. W manifestacji uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z 40-osobową grupą uczniów i 6 nauczycieli z partnerskich szkół z Hiszpanii oraz Grecji. Głównym celem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi na problem fatalnej jakości powietrza na terenie naszej gminy i jego wpływ na zdrowie mieszkańców.

Współorganizatorami akcji „Nie chcemy smogu" był CKSiR w Skale. Uczestnicy, którzy przyszli na skalski Rynek mogli zabrać ze sobą „lekarstwo na smog” – czyli sadzonki drzew od Lasów Państwowych z Miechowa.

Zdjęcia: