Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Welcome to Krakow!

Email Drukuj PDF

Wymiana międzynarodowa w Skale bez dnia w Krakowie? … Niemożliwe!

Wiedząc o tym, zadbaliśmy, by uczniowie i nauczyciele z Włoch, Turcji, Hiszpanii i Portugalii drugi dzień goszczenia w Polsce spędzili w stolicy Małopolski. W role przewodników po Starym Mieście wcielili się uczniowie naszej Szkoły – byli liderami grup, które miały przemierzyć tzw. Drogę Królewską (od Barbakanu do Wzgórza Wawelskiego) i wykonać zadania związane z najważniejszymi miejscami w mieście (np. odszukać i odszyfrować „gmerki” w Wieży Ratuszowej, zbadać zawartość kiermaszy w Sukiennicach, zrobić ciekawe zdjęcie na dziedzińcu Collegium Maius).

Wspólnie podziwialiśmy jedynie wspaniały ołtarz Wita Stwosza i przepych kościoła Mariackiego. Praca w ośmioosobowych grupach nie tylko ułatwiła zwiedzanie miasta, ale przede wszystkim miała na celu integrację między młodymi ludźmi.
Popołudnie spędziliśmy w HistoryLandzie – miejscu, gdzie naocznie można zobaczyć, jak historia współgra z nowoczesnością. W starym budynku Dworca PKP przy pomocy interaktywnych makiet zbudowanych z klocków lego ukazano najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Aby wykonać kolejne zadania grupowe, młodzież spotkała się z dyrektorem HistoryLandu, który przybył na tę okazję specjalnie z Poznania. Pod jego nadzorem grupy m.in. opracowały model dobrego przedsiębiorcy, ustaliły strukturę zatrudnienia w HL oraz zaproponowały własne pomysły do realizacji w tym zabytkowym miejscu, które mogą przyciągnąć rzesze turystów.

Zdjęcia: