Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zawodowcy zwiedzają Wenecję

Email Drukuj PDF

W niedzielę 17.02.19 uczniowie przebywający na praktykach zagranicznych w Bolonii w ramach projektu Erasmus + ,,Staże zagraniczne – droga do kariery” mieli okazję zwiedzić jedno z najpiękniejszych włoskich miast – Wenecję.

Po mieście uczestników oprowadzał polskojęzyczny przewodnik. W planie zwiedzania miasta była m.in. Bazylika Świętego Marka, Plac Świętego Marka, Pałac Dożów, Most Westchnień, Most Rialto oraz Canale Grande. Chętni mogli również wejść na dzwonnice zegarową Campanile do San Marco, która jest jednym z najbardziej znanych symboli miasto, a z jej szczytu podziwiać można wspaniały widok na Wenecję i lagunę.

Po zwiedzaniu miasta młodzież zjadła tradycyjny włoski obiad w restauracji, która mieści się w centrum Wenecji. Po obiedzie czas wolny upłynął wszystkim na robieniu pamiątkowych zdjęć, kupowaniu upominków dla najbliższych oraz podziwianiu pięknych kostiumów karnawałowych, w które ubrani byli nie tylko mieszkańcy Wenecji, ale również przybyli do niej turyści.

Wenecja to cudowne miasto. Nie da się jej opisać ani do niczego porównać. Jest jedyna w swoim rodzaju. Nic dziwnego, że nazywana jest  najpiękniejszym miastem świata.

Zdjęcia: