Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

100-lecie w naszej szkole

Email Drukuj PDF

„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.” Te słowa Józefa Piłsudskiego przyświecały organizatorom szkolnych obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach wiedzy o kulturze zorganizowano szkolny konkurs plastyczny – „Moja Niepodległa”. Nagrodzone prace zaprezentowane zostały najpierw Gościom przybyłym na uroczysty apel związany ze Świętem Szkoły, a następnie – w formie dekoracji holu - całej społeczności szkolnej. Ta miesięczna wystawa stworzyła piękne tło do akcji „100 Hitów na 100-lecie” przygotowanej i przeprowadzonej przez uczniów klasy 2b. Na przerwach można było usłyszeć znane polskie piosenki. Lista utworów powstała na podstawie propozycji nadesłanych przez nauczycieli, rodziców i uczniów naszej Szkoły.

„Nasza historia – to też historia polskiej muzyki.”,  „Chcieliśmy przypomnieć największe hity od czasów 20-lecia, jak np. „Miłość ci wszystko wybaczy” do dziś.”, „Fajnie było słyszeć wielu z nas śpiewających lub tańczących na przerwach!” – tak całą akcję podsumowali przedstawiciele organizatorów.

Zdjęcia: