Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KONFERENCJA PSZCZELARSKA W NASZEJ SZKOLE

Email Drukuj PDF

Dnia 04.10.2018 r. w auli naszej szkoły odbyła się Konferencja Pszczelarska. Prezentację miało przyjemność oglądać dużo uczniów z różnych klas, jednak najbardziej przydała się ona biologom z klasy 2 oraz zainteresowanym ochotnikom. Pani prowadząca całe spotkanie omówiła z nami dokładnie wszystkie najważniejsze informacje, które będą bardzo pomocne na Olimpiadzie Pszczelarskiej, która odbędzie się 17.10.2018 r. w Skawinie.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy co powoduje i jakie są skutki chorób pszczół, rodzaje i właściwości lecznicze miodów. Duże wrażenie zrobiła na nas informacja, że w Chinach (Hanyuan w Syczuanie) pszczoły wymarły w połowie lat 80. pszczoły tam całkowicie wymarły i to ludzie zapylają drzewa, z których słynie ten region. Używają do tego specjalnych pędzli. Wtedy właśnie zdaliśmy sobie sprawę z tego, jak ważne są pszczoły dla naszego życia, ale i dla rolników, czyli wielkości zbiorów. Są one niezbędne, a z roku na rok ginie ich coraz więcej z powodu stosowania nieodpowiednich środków ochrony roślin. Dzięki tej bardzo dopracowanej prezentacji każdy choć trochę dowiedział się o tym, co to znaczy być prawdziwym pszczelarzem i jak trudna jest to praca.

Mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy i będziemy mogli porozmawiać o najpracowitszych owadach – pszczołach.

Zdjęcia: