Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Inauguracja roku szkolnego klas mundurowych

Email Drukuj PDF

Ponad 400 uczniów reprezentujących klasy mundurowe z całej niemal Polski rozpoczęło kolejny rok szkolny. Tym razem uroczystość miała miejsce w Kielcach, gdzie trwa właśnie 26 Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego – kilkudniowy pokaz najnowocześniejszego sprzętu wojskowego, nowatorskich rozwiązań technicznych i logistycznych.

Młodzież powitał Minister Obrony Narodowej – pan Mariusz Błaszczak, który podkreślił znaczenie klas mundurowych dla obronności kraju, podziękował wszystkim wychowawcom i opiekunom za zaangażowanie i dawanie przykłady, a samym uczniom życzył sukcesów w nowym roku szkolnym.

Najważniejszą częścią uroczystości było wręczenie nagród dla laureatów ogólnopolskiego konkursu Zoom na Proobronność zorganizowanego przez Biuro do Spraw Proobronnych w 3 kategoriach: fotografia, film i szkoła w tradycji.

W tej ostatniej kategorii II miejsce zajęła uczennica z naszej Szkoły – Gabriela Rakoczy, która przygotowała prezentację multimedialną na temat Patrona klas mundurowych w naszej Szkole pana Teofila Puchalskiego.

Po oficjalnej części przyszedł czas na rozmowy z żołnierzami i poznawaniem oferty polskich firm przemysłu zbrojeniowego.

Zdjęcia: