Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wyślij z nami paczę do Afryki ... cd

Email Drukuj PDF

UWAGA! PILNIE  POTRZEBNE  5 ZŁOTYCH

Podczas Dni Skały 2018, które odbyły się 2 i 3 czerwca wolontariusze z Liceum i Technikum w Skale zbierali dary dla dzieci i młodzieży z Kamerunu, Beninu i Togo. Jeszcze przez tydzień młodzież i pracownicy szkoły przynosili artykuły szkolne, ubrania, buty, zabawki, słodycze, witaminy i pieniądze na wysyłkę paczek. Nie brakowało pięknych darów serca - rozstania się ze swoim pendrivem, piórnikiem czy zrezygnowania z przyjemności dla siebie, by kupić dzieciakom coś słodkiego.

Wolontariusze mieli trudne i kilkudniowe zadanie. Wiele darów wymagało prania, czyszczenia. Największym wyzwaniem okazało się spakowanie paczek. Podjęliśmy mnóstwo trudnych decyzji, przepakowywania, zmiany pudeł na lżejsze, ważenia, ponownego układania. A po zawiezieniu na pocztę... ponownego rozpakowywania i układania, bo paczka nie może przekroczyć 20 kg nawet o kilka deko. Ostatecznie zapakowaliśmy pięć około 20-kilogramowych pudeł, czyli niemal 100 kg darów.

W piątek w swój rejs wyruszyły dwie paczki do 120 dzieci w Ayos w Kamerunie. Dotrą do nich za ok. 2,5 miesiąca czyli akurat na nowy rok szkolny.

Zebrane pieniądze wystarczą na wysyłkę 3 paczek.

Pilnie potrzebujemy Twojego Daru, aby wysłać 2 pozostałe paczki.

Prosimy, przekaż 5 zł, a dokończymy misję pomocy.

Pieniądze można wpłacać w szkole w pokoju nauczycielskim i przy odbiorze świadectw.

Zdjęcia: