Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wymarsz klas mundurowych: 5-6.10.2017

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas mundurowych naszej Szkoły zobowiązani są do podnoszenia swoje sprawności i kondycji fizycznej. Służą temu zajęcia specjalistyczne, które realizowane są w szkole i poza nią. Największym, a zarazem najciekawszym - według uczestników – wyzwaniem są wymarsze w góry, organizowane dwa razy w roku szkolnym: jesienią i wiosną. W bieżącym roku szkolnym w dniach 5-6 października młodzież zdobywała szczyty w Beskidzie Wyspowym. Uczniowie, podzieleni na pododdziały, dowodzeni byli przez kpr. Michała CICHEGO któremu pomagali - szkoleniowcy ze współpracującej z naszą Szkołą Jednostki Wojskowej w Rząsce. Byli to: st. szer. Łukasz KARNIA, st. szer. Janusz MACHNIK, st. szer. Krzysztof BIELAT, szer. Mateusz IDĘĆ, szer. Robert WÓLTAŃSKI

Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: p. Ewa Morawska, p. Dyrektor-Karol Papisz, p. Andrzej Zbieżek i ks. Marcin Mastela.

Trasa dwudniowego wymarszu kondycyjnego okazała się trudna i wymagająca ze względu na warunki atmosferyczne. Po wielu godzinach marszu i zmagań z pogodą oraz… własną słabością, zmęczeniem, obolałymi i obdartymi stopami kadeci dotrwali do końca przedsięwzięcia.

Bardzo dziękujemy Dowódcy Kompanii Logistycznej za pomoc w zorganizowaniu wymarszu - oddelegowanie szkoleniowców, którzy zapewnili fachową opiekę, wykazali się profesjonalizmem i odpowiedzialnością za powierzone im grupy uczniów.

Zdjęcia: