Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wizyta logistyków w SumiRiko Poland w Wolbromiu

Email Drukuj PDF

W dniu 8 czerwca 2017 r. uczniowie klas logistycznych naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania firmy SumiRiko Poland w Wolbromiu. Na początku naszej wycieczki Pani Anna Patela, pracownik firmy, przedstawiła nam prezentację dotyczącą działalności i funkcjonowania firmy. Główne produkty, które produkuje firma to części antywibracyjne, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i ochronę kierowcy i pasażerom. Do tych części zaliczamy elementy zawieszenia silnika oraz skrzyni biegów i elementy przedniego oraz tylnego zawieszenia.

Przyszli logistycy zapoznali się z procesem produkcji gumowych i gumowo-metalowych części antywibracyjnych i uretanowych elementów dźwiękochłonnych. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć  narzędzia i urządzenia, które są stosowane przy produkcji tego typu elementów. Firma SumiRiko Poland dokłada wszelkich starań, by chronić środowisko naturalne i rozwiązywać problemy z nim związane, dlatego w firmie znajduje się system adsorbcyjno-katalityczny i własna oczyszczalnia ścieków. Firma SumiRiko Poland integruje się ze społecznością lokalną poprzez podejmowanie działań przynoszących pożytek społeczeństwu. Firma wymienia pięć obszarów, na które kieruje swoje działania i jest to:  udział w pomocy społeczne, wkład w kulturę, sztukę i sport,  udział w edukacji i rozwoju dzieci i młodzieży, udział w tworzeniu bezpiecznego społeczeństwa, promowanie idei współistnienia ze środowiskiem naturalnym.

Drugim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie magazynu wysokiego składowania, gdzie jedną z najważniejszych kwestii jest logistyka obiektu i są wprowadzane innowacyjne, w pełni zautomatyzowane systemy składowania. Całym procesem magazynowania zarządza zmechanizowany układ, wspomagany komputerowo. Dzięki temu, możliwa jest efektywniejsza i łatwiejsza praca na terenie magazynu.

Serdecznie dziękujemy kierownictwu oraz pracownikom firmy SumiRiko Poland w Wolbromiu za możliwość zwiedzania, a także przekazanie fachowej wiedzy  na temat  produkcji wspomnianych  części i elementów. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Anny Patela, która okazała dużą pomoc w zorganizowaniu wycieczki i fachowo przedstawiła informacje na temat firmy SumiRiko Poland.

Zdjęcia: