Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Email Drukuj PDF

28 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Część oficjalna zaczęła się od przemówienia dyrektora Karola Papisza, który pogratulował Abiturientom ukończenia szkoły i życzył jak najlepiej zdanego egzaminu maturalnego. Słowa uznania i pamiątkowe nagrody trafiły do Natalii Mól z klasy 3b – która uzyskała najwyższą średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych ze wszystkich lat nauki (5,05) oraz wzorowe zachowanie.Z kolei obecny na uroczystości przedstawiciel władz powiatowych wręczył nagrodę Starosty Krakowskiego uczennicy klasy 3a – Monice Wójcik.

Pożegnanie absolwentów to czas podsumowań i refleksji, który zawsze dostarcza wielu wzruszeń - zarówno tym, którzy opuszczają mury naszej szkoły, jak również ich rodzicom, którzy przez trzy lata aktywnie włączali się w życie naszej placówki oświatowej, a w tym dniu brali udział w tej uroczystości. Pan Dyrektor podziękował im za zaangażowanie i współprace oraz wyróżnił listami gratulacyjnymi rodziców najlepszych tegorocznych abiturientek – Państwo Mól i Państwo Wójcik.

Wychowawcy klas maturalnych – prof. Ewa Morawska, prof. Agnieszka Opalska i prof. Sylwester Gieszczyk – uhonorowali również nagrodami uczniów, którzy godnie reprezentowali szkołę, angażowali się w wiele projektów, zdobywali nagrody w konkursach powiatowych i ogólnopolskich.

z klasy 3a: Dariusza Mitkę, Daniela Browarnika, Krystiana Bubaka, EwelinęDymacz, Tymoteusza Kurzyńskiego, Patryka Bigaja, Dawida Klimczyka Wiktora Hulista;

z klasy 3b: Przemysława Nowakowskiego, Szymona Tracza, Rafała Głowackiego, Edytę Synowiec, Mateusza Piotrowskiego, Annę Petlic i Monikę Banaś

z klasy 4c: Wojciecha Gugulskiego, Kacpra Morawskiego, Dariusza Stajniaka i Karola Regulskiego.

Z kolei wszyscy absolwenci klasy mundurowej odebrali certyfikaty, potwierdzające zdobyte umiejętności w zakresie pływania, strzelania, skoków spadochronowych.

Co roku nauczyciele poloniści przyznają swoje nagrody – tak było i tym razem. Wyróżniono uczniów, którzy przyczyniali się do podnoszenia oceny wizerunku Szkoły, utalentowanych literacko i teatralnie, aktywnych czytelników biblioteki szkolnej: Krystiana Bubaka, Klaudię Browarnik, Tymoteusza Kurzyńskiego, Natalię Mól, Patrycję Piekaj oraz Patrycję Wieczorek.

Program artystyczny w wykonaniu uczniów klas drugich dostarczył kolejnej dawki wzruszeń, ale też radości. Jako pamiątkę z tej uroczystość maturzyści otrzymali zdjęcia klasowe.

Nad całością uroczystości czuwali wychowawcy klas 2a i 2b.

Zdjęcia: