Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów '2017

Email Drukuj PDF

W dniach 23-25 marca 2017r. w Krakowie odbyły się Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody Małopolskiego. Nasza szkoła na stoisku logistycznym zaprezentowała następujące kierunki kształcenia: Technik Logistyk, Technik Spedytor oraz Technik Obsługi Turystycznej. Natomiast na stoisku informatycznym zainteresowani  mogli uzyskać informacje dotyczące kierunku Technik Informatyk oraz Fototechnik.

Dzięki współpracy z V Batalionem Dowodzenia w Rząsce i przedsiębiorstwami produkcyjnymi takimi jak: ALMUSS Sp. z o.o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale oraz “KRAK-MARFISH”, stoisko logistyczne zostało wsparte wyposażeniem wojskowym, spożywczym i produkcyjnym, co pozwoliło na zaprezentowanie tych branż ogółowi odwiedzających w sposób ciekawy i kreatywny.

 

Licznie odwiedzający stoisko prezentujące branżę logistyczną mieli możliwość rzetelnego i atrakcyjnego uzyskania niezbędnych informacji, a siadając za kierownicą wojskowego samochodu, mogli poczuć się jak żołnierz batalionu dowodzenia. Przyszli kandydaci naszej szkoły mieli również sposobność poznania typów i rodzajów kodów kreskowych i ich odczytu np. tylko przy użyciu narzędzia będącego w większości kieszeni odwiedzających tj. smartfona. Współpraca z firmami KRAK-MARFISH i ALMUSS Sp. z o.o. dostarczyła uczniom przygotowującym stoisko logistyczne wiele radości i zabawy, a także umożliwiła samodzielne formowanie ładunku na palecie EURO. Dzięki produktom rybnym dostarczonym przez firmę KRAK-MARFISH i nabiałowi z Okręgowej Spółdzielni Mleczarstwa w Skale, gimnazjaliści  mogli zaspokoić apetyt, aby z jeszcze większą energią zaangażować się w promocję naszej szkoły. Stoisko logistyczne pozwoliło odwiedzającym poznać specyfikę pracy kierowcy na co dzień spotykaną w środkach transportu zbiorowego, przewozu towarów itp., zaś prezentacja środków zabezpieczania transportu oraz dokumentacji transportowej przybliżyła tajniki tej branży.

Na stoisku informatycznym odwiedzający mogli zmierzyć się z "zarobieniem" kabla sieciowego lub zostać poddani obróbce graficznej w postaci karykatury. Stanowisko promowało również nowy kierunek w szkole Technika Fototechnika. Profesjonalny fotograf wprowadzał odwiedzających w tajniki fotografii. Stanowisko informatyczne było utworzone przy współpracy firmy GIGA ze Skały.

Uczestnicy targów zostali szczegółowo poinformowani o możliwości odbycia praktyk zawodowych w Polsce lub zagranicznych, które dla uczniów organizuje szkoła w ramach realizowanego kierunku kształcenia. Jako przykład i zachęta posłużyły liczne zdjęcia z odbytych praktyk zawodowych  w Lipsku w okresie od 20.11. 2016r.  do 17.12.2016r.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji, Nauczycielom oraz uczniom naszej Szkoły za zaangażowanie i duży wkład pracy w przygotowanie prezentacji poszczególnych zawodów. Dziękujemy również sponsorom  za udostępnienie niezbędnych produktów, a gimnazjalistom i wszystkim zainteresowanym za liczne przybycie i udział w Targach Edukacyjnych - Festiwal Zawodów w Krakowie.

Zdjęcia: