Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

V Zawody Wojskowo- Strażacko-Policyjne dla gimnazjalistów

Email Drukuj PDF

12 maja w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyły się, już po raz piąty, zawody wojskowo- strażacko-policyjne o Puchar Starosty Krakowskiego Józefa Krzyworzeki. Współorganizatorem turnieju była 6 kompania logistyczna 5 Batalionu Dowodzenia w Rząsce, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. Uroczystość rozpoczęcia uświetnili swoją obecnością: Pani Lidia Pycińska - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Krakowskiego oraz Radny Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk.

Do rywalizacji przystąpiło osiem czteroosobowych drużyn z gimnazjów ze Skały, Iwanowic, Jerzmanowic, Przegini i Nowej Huty. PUCHAR STAROSTY bohatersko wywalczyła drużyna z Iwanowic. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Przegini, trzecie gimnazjaliści z Jerzmanowic.

Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach:

1) „Test sprawnościowy wojskowy”

2) „Test sprawnościowy strażacki”

3) ALKOgoogle symulujące spożycie alkoholu – tor przeszkód

4) „Strzelanie”  z broni pneumatycznej

Indywidualnie najlepszym strzelcem okazał się Oskar Kural z gimnazjum w Nowej Hucie Najszybszym zawodnik na wojskowym torze przeszkód był Jakub Bień z gimnazjum w Jerzmanowicach a najlepszy na torze strażackim był Piotr Cygan z gimnazjum w Iwanowicach.

Zawodnicy otrzymali indywidualne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, rozlosowane zostały również indywidualne niespodzianki spośród wszystkich uczniów którzy wzięli udział w zawodach. Turniej zwieńczył  wspólny grill  i - miejmy nadzieję - marzenie o przyszłości w klasie mundurowej.

Zdjęcia: