Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

48. Ojcowska Złota Jesień

Email Drukuj PDF

W miniony piątek, 7 października  dwie czteroosobowe drużyny z naszej szkoły wzięły udział w 48 edycji Ojcowskiej Złotej Jesieni. W tym roku punkt start rajdu usytuowany był na parkingu na Złotej Górze, gdzie rozwiązywaliśmy test związany z historią Ojcowskiego Parku Narodowego. Po rozwiązaniu testu przyszedł czas na wykazanie się dobrą kondycją fizyczną, gdyż drugi przystanek usytuowany został dopiero w Ojcowie w pobliżu Muzeum. Tutaj  rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy po owocach i liściach.

Pogoda nie była najgorsza, ale ciepłe kurtki i rękawiczki bardzo się przydały, ponieważ mimo przebijającego się chwilami słońca temperatura była iście zimowa. Przy trzecim punkcie kontrolnym u wejścia do Doliny Sąspowskiej musieliśmy rozpoznać na fragmentach zdjęć, obiekty znajdujące się na terenie OPN. Ostatni punkt kontrolny znajdował się na końcu doliny. Drużyny odgadywały nazwy roślin i zwierząt OPN na postawie obrazków i fotografii. To zadanie okazało się najtrudniejsze. Finał rajdu miał miejsce przy szkole w Woli Kalinowskiej. Czekały tam na nas grillowane kiełbaski, ciepła kawa i herbata. Nasza szkoła niestety nie zajęła żadnego miejsca na podium, ale obie drużyny są zadowolone z wzięcia udziału w tym rajdzie. Pomimo braku czołowych miejsc miało to dla nas ogromne znaczenie, ponieważ zdobyliśmy nową wiedzę na temat przyrody i historii swojej okolicy.

 

Zdjęcia: