Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zaczynamy!

Email Drukuj PDF

Na inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale oraz poprzedzającej ją mszy świętej sprawowanej przez szkolnych katechetów ks. Marka Bladego i ks. Dominika Kostona  było tłumnie i gwarno. Naukę bowiem rozpoczyna 248 uczniów, w tym 91 osób w klasie pierwszej. 30 pierwszoklasistów to młodzież z zagranicy: głównie Ukrainy i Mołdawii, której rodzice finansują  pobyt w Polsce. Młodzież mieszka w internatach w Skale i w Łazach. Pierwszoklasiści uczyć się będą w klasie "mundurowej" wraz z klasą humanistyczną oraz w dwóch klasach technikum: logistycznej i informatycznej.

Dyrektor placówki Karol Papisz podkreślił, że  nowy rok przynosi Zespołowi Szkół kolejne wyzwania. Do dotychczasowych inicjatyw dołączają kolejne, wskazujące na dynamiczny rozwój szkoły, np. dwa nowe projekty unijne: "Staże zagraniczne teoria w praktyce ” dla uczniów  technikum za kwotę 207 tys. zł. oraz „Edukacja językowa szansą rozwoju szkoły” za 50 tyś. Wiążą się one z wyjazdami do Lipska, hrabstwa Kent i Oksfordu. Do grudnia także trzeba będzie zakupić książki z funduszy pozyskanych z narodowego programu rozwoju czytelnictwa za kwotę 15 tysięcy zł. W fazie decyzji władz samorządowych jest również złożony projekt nowoczesnej termomodernizacji budynku, m. in. z wykorzystaniem solarów i fotowoltaiki za kwotę ponad 2 mln. złotych.

Uroczystość zaszczycili przedstawiciele jednostek współpracujących ze szkołą: mjr Zbigniew Morawski - szef Wydziału Zabezpieczeń Funkcjonowania Systemów Łączności a zarazem Prezes Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum w Skale, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Krakowie brygadier Jacek Kukuła, kapitan Krystian Pawłowski - dowódca Kompanii Logistycznej oraz aspirant Andrzej Strózik z Komendy Powiatowej policji.  Tradycyjnie  w programie artystycznym  młodzież nie zapomniała oddać hołdu żołnierzom walczącym podczas II wojny światowej.