Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Narodowe czytanie "Quo vadis"

Email Drukuj PDF

W ramach programu rozwoju czytelnictwa nasza szkoła włącza się w akcję narodowego czytania najsłynniejszej polskiej powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - laureata literackiej Nagrody Nobla. Akcja rozpocznie się w poniedziałek 05 września na lekcji 2. Przez tydzień przez 10 minut przez szkolny radiowęzeł będzie można usłyszeć kolejne fragmenty powieści, czytane przez chętnych uczniów. Społeczność szkolna będzie głosowała każdego dnia na najlepszą interpretację.

Czytanie zainauguruje wicedyrektor szkoły Bogumiła Niegolewska a zakończy w piątek aktor Narodowego Teatru Starego Juliusz Chrząstowski.

Zapraszamy chętnych uczniów do zgłaszania się do polonistów (sala 10 i sala 3). Do wygrania poczęstunek dla dwojga w kawiarni "Niezapominajka" w Ojcowie.

Narodowe czytanie rozpoczyna para prezydencka 3 września (sobota) o godz. 11 w Warszawie. Zaproszenia i filmiki związane z akcją można zobaczyć na Oficjalnej Stronie Prezydenta RP oraz  O projekcie

Warto wybrać się też do Krakowa, gdzie w sobotę 3 września na Rynku Głównym od godziny 11 najlepsi polscy aktorzy będą czytać "Quo vadis". W czterech odsłonach będzie można również zobaczyć i usłyszeć Juliusza Chrząstowskiego.