Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sportowa Olimpiada Młodzieży Powiatu Monachijskiego

Email Drukuj PDF

Reprezentacja powiatu krakowskiego wzięła udział w Sportowej Olimpiadzie Młodzieży Powiatu Monachijskiego, która odbyła się w dniach 21-24 lipca br. W organizowanej po raz piąty imprezie sportowej z udziałem partnerskich powiatów wielickiego i krakowskiego uczestniczyło ponad 1100 zawodników. Z powiatu krakowskiego pojechało na nią 32 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka, pływanie, tenis stołowy, siatkówka, strzelectwo, szachy.

Zawodnikom kibicowała oficjalna delegacja Powiatu Krakowskiego w składzie: wicestarosta Wojciech Pałka, członek Zarządu Arkadiusz Wrzoszczyk, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotr Goraj, radni powiatowi Łukasz Krupa i Jerzy Wnęk oraz Małgorzata Zięć, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy. W programie turystycznym wyjazdu do Monachium znalazło się zwiedzanie centrum miasta, Parku Olimpijskiego i Allianz Areny. Historia wspólnych olimpiad sięga roku 2008, kiedy po raz pierwszy młodzi sportowcy z powiatów krakowskiego i wielickiego pojechali do Monachium, aby sprawdzić swoje umiejętności na organizowanej przez Powiat Monachijski Sportowej Olimpiadzie Młodzieży. Wtedy narodził się pomysł, aby kontynuować ideę olimpijskich spotkań w latach kolejnych, raz w Polsce, raz w Niemczech, w ramach partnerskiej współpracy trzech powiatów. I tak, kolejne olimpiady odbyły się w 2010 roku w Krzeszowicach, w 2012 ponownie w powiecie monachijskim, a w 2014 w powiecie wielickim.

Kolejna, szósta Sportowa Olimpiada Młodzieży odbędzie się w 2018 roku w Polsce, a jej organizatorem będzie Starostwo Powiatowe w Krakowie.W zawodach strzeleckich brązowy medal zespołowo zdobyli uczniowie
Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale (Łukasz Goraj, Kamil Lepiarczyk, Michał Rudowski, Grzegorz Wójcik, Kamil Kmita).

Zdjęcia: