Grant „Tajemniczy świat naukowców” - zakończony

Zakończyliśmy realizację grantu „Tajemniczy świat naukowców”. Był on kontynuacją realizowanego w pierwszym semestrze projektu, w którym poznawaliśmy postacie wybitnych biologów. Od lutego do końca maja odbywały się różnorodne zajęcia, kierowane do osób zainteresowanych tematem. Były to zajęcia stacjonarne dla uczniów klasy 1b, dotyczące postaci Mendla, Cricka i Watsona oraz ich wkładu w rozwój nauki. Uczniowie klasy2b uczestniczyli w warsztatach na temat systematyki płazów i gadów na terenie Muzeum Przyrodniczego PAN, połączonych ze zwiedzaniem tego muzeum pod kierunkiem przewodnika. Klasa 2b uczestniczyła też dwukrotnie w warsztatach na wyższych uczelniach. Były to: Dni Otwarte Uniwersytetu Rolniczego – Katedra Żywienia oraz Festiwal Nauki na Uniwersytecie Jagiellońskim - Wydział Biochemii i Biofizyki.