Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

„POLAK TO BRZMI DUMNIE!” - czyli niecodzienne majowe świętowanie w ZSiPO

Email Drukuj PDF

Majowe święto w ZSiPO w Skale przebiegało w tym roku pod hasłem „Polak to brzmi dumnie!” i miało nietypową, dwu-etapową formułę.

Przez cały przedostatni tydzień kwietnia uczniowie klas pierwszych i drugich L.O. oraz klasy 3 technikum rywalizowali w konkursie klasowym, którego celem (poza uświadomieniem znaczenia Konstytucji 3 V) było zaangażowanie jak największej grupy uczniów i nauczycieli. Żeby zwyciężyć, młodzież musiała wykazać się wiedzą historyczną o Sejmie Wielkim i zawiłościach Konstytucji, umiejętnościami matematycznymi, zdolnościami plastycznymi i wokalnymi oraz graficzną wyobraźnią (projekt logo na koszulkę). W ostateczności zwyciężyła klasa 2b, która w nagrodę wytypuje dla siebie „tydzień bez pytania”.

27 kwietnia odbył się drugi etap naszego świętowania – happening pt. Żywa flaga”. Mimo niesprzyjającej pogody – uczniowie i nauczyciele ubrani w barwy narodowe, z  biało-czerwonymi balonami stworzyli piękny korowód, który podkreślił to, czym nasza szkoła może się pochwalić: jesteśmy dumni z naszej narodowości, jesteśmy wspólnotą, i mamy świetne pomysły! Efektem tego jest pierwszy szkolny gif

P.S. dziękujemy klasie 2b i wychowawczyni p. Agnieszce Opalskiej za niesztampową majówkę oraz Kacprowi z 3c za materiał filmowy.