Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

IV edycja projektu Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości

Email Drukuj PDF

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w IV edycji Rozwiń Skrzydła Przedsiębiorczości, projektu organizowanego przez Powiat Krakowski oraz współfinansowanego przez Narodowy Bank Polski, kierowanego do uczniów wszystkich szkół Powiatu Krakowskiego. Koordynatorem merytorycznym projektu jest firma VIA CRACOVIA Inny Sposób Podróżowania. Program służy rozwojowi postawy przedsiębiorczej oraz wspieraniu edukacji ekonomicznej młodych ludzi.

Obecna edycja dotyczy budowania wizerunku osoby oraz firmy w Internecie i w związku z tym przewidziano szereg działań konkursowych i warsztatowych. Między innymi warsztaty z krakowską firmą NAZWA.PL o budowaniu swojej marki w Internecie i jej bezpieczeństwie, a także warsztaty z tworzenia prezentacji na interesujące tematy, inspirowane wystąpieniami TEDeX. Planowana jest także wycieczka do Warszawy, podczas której uczestnicy będą zwiedzać Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim, Giełdę Papierów Wartościowych oraz inkubator przedsiębiorczości GOOGLE.

W ramach konkursu w tegorocznej edycji młodzież, tak jak to było dotychczas, będzie pracować w 3 osobowych zespołach. Do I etapu może się zgłosić każdy uczeń ze szkoły, natomiast do II etapu przechodzą 3 najlepsze zespoły (a w ZSE Skawina, ZSP Krzeszowice oraz ZSRCKU Czernichów podwójna liczba zespołów, ze względu na liczebność szkół). Przedmiotem I etapu konkursu jest tworzenie blogów ekonomicznych. Wszystkich informacji udzielają koordynatorzy szkolni, nauczyciele podstaw przedsiębiorczości lub innych przedmiotów ekonomicznych. Lista koordynatorów oraz wszystkie informacje dotyczące projektu znajdują się na PLATFORMIE EDUKACYJNEJ www.rozwinskrzydlaprzedsiebiorczosci.blogspot.com. Można także kontaktować się z koordynatorem merytorycznym programu, którym jest Anna Płachczewska-Rogozińska e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.