Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Sukces uczniów kl. IIIa- II miejsce dla drużyny ZSiPO w Skale

Email Drukuj PDF

II miejsce dla drużyny ZSiPO w Skale w XVI Powiatowym Turnieju Wiedzy – Polska i Polacy na przełomie XX i XXI wieku

Uczniowie naszej Szkoły w dniu 6 kwietnia 2016 roku uczestniczyli w XVI Powiatowym Turnieju Wiedzy – Polska i Polacy na przełomie XX i XXI wieku. Organizatorem był ZSTE w Skawinie, w turnieju wzięły również udział reprezentacje szkół  z powiatu krakowskiego: LO ze Skawiny, LO z Krzeszowic, ZSiPO ze Skały, ZSP z Giebułtowa, ZSRCKU z Czernichowa, ZKS ze Skawiny i ZSTE ze Skawiny.

Turniej składał się z dwóch etapów: indywidualnego, w którym uczestnicy otrzymali do rozwiązania test obejmujący wydarzenia z  powojennej historii Polski na tle wydarzeń światowych, i drużynowego, gdzie uczestnicy odpowiadali na pytania z kilku bloków tematycznych np.„Polska na przełomie – daty i wydarzenia”, „Polska w organizacjach międzynarodowych”, „Organy państwa i partie polityczne”, „Ludzie kultury” oraz „Hymn, barwy i konstytucje”.

Szkołę reprezentowali uczniowie z kl. IIIa: Karol Mirek, Arkadiusz Perek i Wiktoria Sałach. Spisali się znakomicie drużyno zdobywając II miejsce w powiecie. Do rywalizacji przystąpiło osiem trzyosobowych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu krakowskiego. Uczniowie biorący udział w konkursie wytrwale walczyli o jak najwyższą lokatę i nagrody. Konkurs dawał również możliwość uzupełnienia i pogłębienia wiedzy z historii Polski po 1989 roku. Turniej Wiedzy był doskonałym sprawdzianem wiedzy i wspaniałą lekcją patriotyzmu.

Zdjęcia: