Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

IV Powiatowa Olimpiada Pszczelarska w murach naszej szkoły

Email Drukuj PDF

W dniu 27 listopada 2015 roku w budynku naszej szkoły stanęły w szranki drużyny z 14 szkół terenu Powiatu Krakowskiego, aby wykazać się wiedzą z zakresu życia pszczół, znaczenia tych owadów w środowisku i pożytków, jakie czerpie człowiek z ich działalności. Eliminacje odbywały się w dwóch kategoriach: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. Zawody składały się z etapu pisemnego, dogrywki i etapu ustnego. Świetnie przygotowana młodzież, zapewniła wysoki poziom merytoryczny. Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Pszczelarzy Powiatu Krakowskiego. Imprezę zaszczycili swoją obecnością: Przewodniczący Rady Powiatu, Pan Tadeusz Nabagło, Etatowy Członek Zarządu Powiatu – Arkadiusz Wrzoszczyk, Przewodnicząca Rady Gminy w Skale – Pani Jolanta Penkala, Pan Jan Ślósarz z Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach i Przedstawiciele Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy oraz liczni zaprzyjaźnieni Pszczelarze.

Wyrażamy podziękowanie sponsorom: Firmie Giga, Spółdzielni Mleczarskiej w Skale i Kołu Pszczelarskiemu ze Skały. Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli zorganizować tę dużą imprezę.

Zdjęcia: