Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

47 Ojcowskia Złota Jesień

Email Drukuj PDF

9 października, cztery czteroosobowe grupy z naszej szkoły wzięły udział w 47 Ojcowskiej Złotej Jesieni. W tym roku start rajdu miał miejsce ze Skały bezpośrednio z naszej szkoły, gdzie nasi koledzy rozwiązywali test związany z historią Ojcowskiego Parku Narodowego. Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na wykazanie się dobrą kondycją fizyczną, gdyż drugi przystanek usytuowany został dopiero w Ojcowie w pobliżu muzeum PTTK.

Na szczęście pogoda nam dopisywała. Średnia temperatura, słoneczny dzień i brak wiatru uprzyjemniały nam dalszą wędrówkę. Następnym zadaniem było rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów po ich owocach i liściach. Było to dość trudne zadanie, ponieważ wymagano od nas znajomości nazw łacińskich. Przy trzecim punkcie kontrolnym w pobliżu punktu widokowego Ojcowa musieliśmy rozpoznać obiekty znajdujące się na terenie OPN. Ostatni punkt kontrolny znajdował się w dolinie u podnóża Złotej Góry, gdzie należało rozpoznać zwierzęta prezentowane na zdjęciach. Po zaliczeniu tego sprawdzianu należało pokonać jeszcze ostatni etap, jakim było podejście na Złotą Górę. Na mecie rajdu czekał już bufet i ognisko, przy którym można było ogrzać się, upiec kiełbaski, wypić gorącą kawę lub herbatę w oczekiwaniu na wyniki. Nasza szkoła niestety nie zajęła żadnego nagrodzonego miejsca, ale byliśmy na piątym miejscu. Było to dla nas dość ciekawe doświadczenie, które na pewno zapamiętamy na długo.

 

Zdjęcia: