Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Najlepsza klasa mundurowa w Polsce to MY!

Email Drukuj PDF

Najlepsza klasa mundurowa w Polsce to MY!

Z tarczą a nie na tarczy wrócili uczniowie ze skalskiego liceum! Adrian Niewiadomski i Michał Mistela wygrali Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych 2015 pod patronatem pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. społecznych inicjatyw proobronnych gen.dyw.prof. Bogusława Pacek.

Uczniowie pokonali 62 drużyny, które przez 3 dni od 15-17. kwietnia  w gminie Trzebinia walczyły o przechodnią tarczę, informującą o prestiżowym tytule. Zmagano się w 12 różnych konkurencjach. Był wśród nich leśny tor przeszkód, niemal 4,5 godzinny bieg na orientację, tzw. „bieg rzeźnika” – bieg wytrzymałościowy pod górę, strzelanie, test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna i in. W regulaminie organizatorzy zastrzegali konieczność spełnienia następujących warunków: „odporność fizyczna i psychiczna; umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, wykazanie się umiejętnościami przywódczymi oraz pracy w zespole; improwizacji i walki do końca w sytuacjach trudnych. Konkurencje odbywają się niemal bez przerwy, w każdych warunkach atmosferycznych.”

Adrian Niewiadomski powiedział: „Było strasznie ciężko, byliśmy na skraju wyczerpania. Rywalizacja trwała do ostatnich chwil. Decydującą konkurencją było strzelanie i może to strzał w 10 Michała przechylił ostatecznie szalę zwycięstwa na naszą stronę”.

Adrian i Michał wywalczyli także dwa indeksy na bezpłatne studia I-go stopnia WSHE w ramach oferty Centrum Systemów Bezpieczeństwa i Kształcenia Służb Mundurowych w Wyższej Szkole Humanistyczno -  Ekonomicznej we Włocławku.

Zdjęcia: