Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Prelekcja dr Wiśniowskiego (OPN) na temat błonkoskrzydłych

Email Drukuj PDF

19 stycznia w naszej szkole gościliśmy dr Bogdana Wiśniowskiego, który opowiedział uczniom klas: IIb i IIIb, o biologii błonkoskrzydłych i zaprezentował przedstawicieli tej grupy systematycznej, żyjących na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Słuchaczy zaciekawiły w szczególności informacje o pasożytnictwie wielostopniowym w tej grupie zwierząt. Po tym interesującym spotkaniu, na pewno będziemy umieli odróżnić błonkoskrzydłe od innych grup owadów. Wszystkich zainteresowanych uczniów i pracowników naszej szkoły, zapraszamy do sali 9, gdzie do połowy lutego, można zobaczyć wystawę zdjęć, które posłużyły do zilustrowania tej opowieści o niesamowitym świecie przyrody.

Dziękujemy dr Wiśniowskiemu i innym pracownikom Ojcowskiego Parku Narodowego, za przeprowadzenie zajęć.

 

Zdjęcia: