Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Frankenstein. The Monster and the Myth - spektakl w Rotundzie

Email Drukuj PDF

20 października 2014 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki języka angielskiego Pani Joanny Jarzmik uczestniczyli w spektaklu mającym miejsce w krakowskiej Rotundzie. Obejrzeli kolejną adaptację prozy brytyjskiej, przygotowaną przez TNT Theatre Britain. Sztuka nosiła nazwę Frankenstein. The Monster and the Myth. Inscenizacja powieści napisanej przez Mary Shelley była przedstawiona w całości w języku angielskim, co jednak nie stanowiło przeszkody w zrozumieniu przekazu, wręcz przeciwnie, poszerzyło nasze horyzonty.

Sztuka opowiada o tym, jakie konsekwencje może mieć przełamywanie granic ludzkich możliwości. Potwór, stworzony przez doktora Wiktora Frankensteina i prawie natychmiast osierocony przez niego, jest żałosny i smutny, a jego istnienie przyniosło mu jedynie cierpienie. Główny wątek powieści to przede wszystkim spis rozterek człowieka, który przekroczył ludzkie kompetencje, równając się z Bogiem-stwórcą.Spektakl był zachwycający. Uwagę przyciągała gra aktorska, rekwizyty, muzyka i efekty specjalne. Umiejętnie połączono również nastrój grozy z akcentami humorystycznymi. Dla naszych uczniów była to niepowtarzalna okazja do kolejnego kontaktu z prawdziwą sztuką, a także z żywym językiem angielskim.

Zdjęcia: